Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alkali Diyet
Alkali Diyet

Alkali Diyet

Yayınevi : Okuyan Us Yayınları - Beslenme-Diyet Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054054770

Alkali Diyet Kitap Açıklaması


İleri anti-aging yaklaşımlarını ülkemizde ilk uygulayan hekimlerden Dr. Ayşegül Çoruhlu, diyetin biyokimyasını hücre düzeyinde bir denge ile açıklıyor. Diğer tüm diyet önerilerinin eksik bıraktığı parçayı tamamlıyor.

Ne kadar yağ, ne kadar vitamin, ne kadar protein? Genellikle bunlara odaklanıyoruz oysa dikkat edilmesi gereken başka bir nokta daha var: Vücudun genel iyilik ve sağlık halini belirleyen Asit-Alkali Dengesi.

Diyet hepimizin kilo vermekle ilişkilendirdiği bir kelime. Bu doğrudur fakat asıl mesele sağlıkla ilgilidir; neden kilo aldığımızın anlaşılmasıdır.

İnsan organizması hafif alkali olmak üzere programlanmıştır. Aşırı asitlenme farkında olmadığımız en büyük gizli tehlikedir. Kanser, kolesterol, osteoporoz, aşırı kilo alımı, kilo verirken yağ yerine kas kaybetmek, kırışıklıklar, cilt sarkması gibi birbiriyle ilgisiz görünen rahatsızlıklar aynı sebepten kaynaklanırlar: Vücudun aşırı asitlenmesi, yani iç ortamımızın kirliliği.

Çözüm basittir: Asit yapan yiyecekleri azaltıp, alkali yapan yiyecekleri artırmaktır. Gerçek evimiz olan vücudumuzu temiz tutmaktır. Et yiyorsak yanında yiyeceğimiz bol yeşillik günahlarımızı silecektir. İçeceğimiz suya yapacağımız küçük bir dokunuş onu kat kat daha faydalı hale getirecektir. Asit alkali dengemizi iyi kurarsak, hayatın tadı tuzu olan kaçamaklarımız için de ağır bir bedel ödemeyiz.

Alkali bir diyeti seçmek insanın sağlığı için verebileceği en basit ama en büyük destektir. Vücudunuzla işbirliği yapın. Bu satın aldığınız son diyet kitabı olsun.Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okuyan Us Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
sağlıklı yaşama ilgi duyan herkes okumalı

Piyasadaki popüler sağlık ve diyet kitaplarından bir tane okuma hakkınız olsa, bunu seçmenizi tavsiye ederim. Vücudumuzda olup bitenler hücre bazında anlatılıyor, ve sorunların temelini öğrenmiş oluyorsunuz. Mesela bütün doktorlar der, günde şu kadar litre su için diye ama neden içmemiz gerektiğini ben bu kitapla öğrendim. Bu ve bunun gibi bir çok şey..

16.01.2017

Alkali yaşam tarzı

Seminerine de katılmış olduğum alkali diyet konusu, normalde bildiğimiz kuralların nedenlerini açıklayıcı bir dille anlatıyor. Ayşegül Hanım her şeyi temel seviyeden alıp açıkladığı için, kafanızda kurallar net oturuyor. Şimdiye kadar bildiğiniz tüm diyet anlayışlarının temel felsefesine erişeceksiniz ve alkali yaşam tarzını benimseyeceksiniz.

15.05.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.