Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Amerika'nın Irak Yalanları - Yanlış Hesap Bağdat'tan Döner

Amerika'nın Irak Yalanları - Yanlış Hesap Bağdat'tan Döner

Amerika'nın Irak Yalanları - Yanlış Hesap Bağdat'tan Döner

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756774205


Sovyetler Birliğinin yıkılmasından bu yana dünya, tek egemen gücün askeri ve siyasi etkisi altında kalmıştı. Artık tek kutupluluk söz konusudur. Emperyalizmin yeni Birleşik Devletleri ikili bir politika gütmektedir. Öncelikle enerji kaynaklarının (Petrolün) mutlak kontrolünü elinde tutmak istemekte ve yine kendisine muhalif politikalar geliştirmeye çalışan ülkelerin bazılarını şiddetle ezerek diğerlerine de gözdağı vermektedir.

Tam bu noktada kesişen bir ülke vardır "Irak". Bu nedenle de Amerika Birleşik Devletlerinin Irak'a yönelik politikaları pek çok amacını birden gerçekleştirmeye hizmet etmektedir. İşte bu kitapta, Amerika'nın Irak konusunda tüm dünyayı yanıltmak, aldatmak, kandırmak ve korkutup sindirmek için ne tür entrikalar çevirdiğini, ne çeşit komplolar tezgahladığını okuyacaksınız.

"Teröre Karşı Savaş" ilan eden Amerika'nın aslında dünyanın en çok terörist yetiştirmiş, eğitmiş, desteklemiş, sığınak vermiş bir devlet olduğunu okuyacaksınız. Dünyanın en büyük terörizm üniversitesinin Amerika'da olduğunu öğreneceksiniz. Şaşıracak, irkilecek ve sonunda gerçekten korkacaksınız.


Dili: Türkçe
Yayınevi: Toplumsal Dönüşüm Yayınları

Sayfa Sayısı : 255

İlk Baskı Yılı : 2002

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız