Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anavatan Üçlemesi Miras (Kitap 1 1897 - 1936)

Anavatan Üçlemesi Miras (Kitap 1 1897 - 1936)

Anavatan Üçlemesi Miras (Kitap 1 1897 - 1936)

Yayınevi :

April Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756006115


BİR AY, BİR DE YILDIZDI KARANLIĞI BOZAN
'ONURLU BİR CUMHURİYET'Tİ, BİZE MİRAS BIRAKILAN
Türkiye Cumhuriyeti tarihi günümüze dek onlarca Türk yazarın eserine konu olmuş, farklı yönleriyle defalarca irdelenmiştir.
Hugo N. Gerstl, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'ni, çok kritik bir döneminden başlayarak, ilginç karakterlerin yaşam öyküleriyle örerek anlatıyor Miras'ta.
II. Abdülhamit dönemi, doğu politikaları, Hmidiye Alayları, İttihat ve Terakki, Bab-ı Ali Baskını, Ermeni Meselesi, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve tek parti dönemi ilk kitabın konuları arasında yer alıyor.
Ve elbeeti ki, Osmanlı Miras'ının bu son derece kritik ve yoğun dönem ,ç,nde nasıl yer aldığı…
Kitabın girişine öyküdeki kahramanların kurgu olduğu ibaresini koymadık. Turhan Türkoğlu, Halide Orhan ve Naci Akdemir elbette öyleler. Peki ya sayfalar arasında sık sık karşımıza çıkacak olan Mustafa Kemal, İsmet İnönü, Enver Paşa ve diğerleri? Bu ülke için hiç kimse onlar kadar gerçek olmadı.
Miras bir yabancının tarihimize nasıl baktığını anlamak açısından önemli bir deneyim oluşturmakla kalmayacak, okuru adeta içine çeken atmosferleriyle unutamayacağınız bir roman olarak kütüphanenizdeki yerini alacak.Sayfa Sayısı: 530

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: April Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız