Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anne Çocuk Sağlığı - 2

Anne Çocuk Sağlığı - 2

Anne Çocuk Sağlığı - 2

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Ya-Pa Yayın

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789754245488


İnsan hayata niçin gelir bunu bilmiyoruz. Bazıları raslantı sonucu, bazıları da bilinçli anne-babadan dünyaya gelir. Bu geliş, ister kadın olsun ister erkek, yaşa- mak ve nesilleri sürdürmek içindir.
Bir çocuğun doğduğu günden itibaren iki temel konusu vardır. Birincisi orga- nik dediğimiz beslenme ve büyüme ile ilgili vücut gelişimi, sağlığı ve güzelliğidir. İkincisi de ruhsal ve entellektüel gelişmesidir.
İkincisi başlı başına uzmanlık isteyen aile ve toplum ile bağımlı bir eğitim konusudur. Ancak "Sağlam ruh sağlam vücutta bulunur" sözünün bir gerçek olduğu da unutulmamalıdır.
O halde bir çocuk doğduğu andan itibaren bilimsel bir sekide beslenmeli, kendi kendine yetecek kadar beslenme ve sağlık eğitimi almalı, temizlik ve hastalıklardan korunmasını başaracak şekilde ana bilgileri kazanmalıdır.

Dünyada çirkin doğmuş bir bebek yoktur, kötü beslenmiş, bakımsız, sağlık-, sız bebek vardır.
Beslenme insan hayatının birinci derecede ve en önemli sorunudur. Doğumdan sonra çocuğun sağlıklı yaşaması, büyümesi ve sinir sisteminin gelişmesi, ruhsal düzen, seks organlarının gelişip olgunlaşması tamamen beslenmeye bağlıdır.
Her eksik beslenme bir organik bozukluğun sebebidir. Bunun sonucu olarak dünyada her hafta 250 bin çocuk ölmekte, milyonlarcası da gelişemeden sağlıksız olarak yaşamaktadır.
Bu acı durumun temel nedenlerinden biri fakirliktir. Diğeri ise çocuk sağlığı ve gelişimi alanlarındaki bilgilerin henüz herkes tarafından bilinmeyişidir.
Oysa günümüzde temel çocuk sağlığı bilgileri konusunda, sadece ülkemizde değil dünya çapında bilimsel bir görüş birliği oluşmuş bulunmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, ve Unicef'in birlikte çalışmaları sa- yesinde, gerek eğitim gerekse maddi katkılar konusunda büyük aşamalar olmuş ve beslenme bozukluğu sonucu oluşan tüm olumsuzluklar azalmıştır.
Bunun sonucu olarak gelecek nesilde sağlıklı ve mutlu bir gelişme ve uyumlu, başarılı bir toplum gözlenebilecektir.Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ya-Pa Yayın

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız