Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atasözleri ve Özdeyişler

Atasözleri ve Özdeyişler

Atasözleri ve Özdeyişler

Yazar: Kolektif
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758764792


Atasözleri; bir düşünceyi, bir öğüdü, mecaz yolu ile Kısa ve kesin olarak anlatan eskiden beri söyienegelmiş. özlü sözlerdir. Bunlar, insanların binlerce yıllık deneyimlerinden, bilgeliğinden ve benzetme gücünden kaynaklanırlar. Dünyanın her dilinde vardır. Toplumların dünya görüşlerini, yaşayış biçimlerini, ahlak anlayışlarını yansıtır; kültür tarihiyle ilgili önemli ip uçları verirler. Ustaca bir üslup, etkili ve inandırıcı bir anlatım özelliği taşırlar. Ulusların manevi zenginliklerindendir.

Almanların bir atasözü vardır: "Bir ulusun değerini atasözleriyle ölçün." Böyle bir ölçü kullanılırsa, haklı olarak göğsümüz kabarır. Çünkü biz atasözleri zengin ve derin olan uluslardan biriyiz. Atasözlerimizin kökleri 8. yüzyıla, Orhun Yazıtlarına Kadar uzanır.
Kitabımızın öğrencilere, öğretmenlere ve konuya ilgi duyanlara faydalı olmasını diliyoruz.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bahçeşehir Yayınları

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız