Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atını Nalladı Felek Düştü Peşimize

Atını Nalladı Felek Düştü Peşimize

Atını Nalladı Felek Düştü Peşimize

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Aras Yayıncılık - Türkçe - Öykü Dizisi

Hızlı Teslimat
22 Ekim
Standart Teslimat
23 - 29 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789757265207


"Allah senden razı olsun Ömer Ağa kardeş, en yakınlarım bile, ufak tefek alacakları için olur ki sona kalır da alamam diye, kapıyı eşiği sökerken, sen ne geldin ne de bir haber gönderdin. Al bu bostanın koçanını. Eksik ziyade, sen de hakkını helal eyle. Bundan daha fazlamız kalmadı.."

Ömer Ağa, Bağoğlugil'den; aptes alıp namaz kılmamış, inadına kumar oynayıp içki içmiş, metres tutup karı oynatmış, Zara'nın külhanilerindendi. Yeniden bir yudum rakı aldı, tütüp duran eline aldı. Acı acı yanan sigaradan iki nefes çekti. Dükkanın köşesine yöneldi. Çekmeceden Garabed'in mühür basıp da verdiği, bin altı yüz kuruş borç yazılı kağıdı alıp önlerine geldi. Ana ile iki oğul da, ne he ne de yok diyen, bir dilsiz gibi dükkanda dolanan Ömer Ağa'ya bakılı kalmışlardı.

"Bak Enova, işte bu senet Garabed'in senedidir. Önünüzde yırtıyorum. Anam sütü gibi helal olsun. Garabed'in bana borcu yok. Alın şu bostanınızın tapu koçanını. Ben bu çiftcelerine bağışlıyorum. Kadın halinle ne yer ne içersiniz? Bari bostanını ek biç de, geçinmeye bak, Allah'ın zavallısı..."Sayfa Sayısı: 147

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: Aras Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 1999

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.