Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Azze'ye Mektuplar

Azze'ye Mektuplar

Azze'ye Mektuplar

Yazar: Tamer Dursun
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058546448


Yazmak, yöntemin bireyselliğiyle tartışıladursun ben hep, şiirin en samimi ve en damıtılmış duygu dökümü olduğunu ve şiir yazıcısına kendisini adeta öksürük gibi söktürdüğünü, bu yapı-söküm esnasında insanı da iyileştirdiğini savundum. Tamer Dursun şiirini de özetleyecek aslında bu şiir savım. 'azze'ye mektuplar'ı ilk okuduğumda (evet, ilk çünkü daha sonra defalarca okudum ve okurda da bu yeniden okuma isteğini uyandıracağına inanıyorum) zihnimde kalan tada, çekinmeden samimiyet derim.

'azze'ye mektuplar' aşkı 'azze' ile tarifte zamanı ötelemek yerine, aşarak tam manasıyla zaman-ötelikte hep ve yeniden var ediyor. Bir ülkenin insanlarını içinden geçtikleri acılarla da yoğurarak, tıpkı o acılı insanların hissettikleri, düşünüp düşledikleri, konuştukları, yaşadıklarınca diri, saf bir dille sayfalara taşırıyor.

Yaşamak gibi ve kadar basit ama ciddi, naif hatta kırılgan ancak bir o kadar da militan Tamer Dursun şiirine tutunup aşkı selamlayalım...

"azze...şiir bakışlım... / aşk militandır / azze / sen ne yaparsan yap / aşk militandır / barikatları yıkar da gelir sana / aşk militandır! / aşkla kal…benle kal azzem…"
-Janset Karavin-
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Düşülke Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız