Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bana Bana Hep Bana

Bana Bana Hep Bana

Bana Bana Hep Bana

5/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Aslı Şafak
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059177214


Bu kitabın yazarı bir uyumsuz. Yıllardır televizyonda, dünyanın en sıkıcı işini, ekonomiyi izleyicinin kafasına terlik atarak ve atarlanarak anlatıyor. Kıl olduğu şeyler var. "O yapıyor ben de yaparım" diyenlere kıl mesela. Dansöz gibi kıvıranlara, kendini akıllı, karşısındakini aptal sananlara.

En çok da bunu ranta çevirmeye çalışanlara.

O yüzden bu kitap, belki de okuduğunuz en "tuhaf" ekonomi içerikli kitap. Bu "uyumsuz"un dertleri var. Gereksiz tüketimle derdi var mesela. Kredi kartını böldürüp böldürüp harcamamızla, kına gecelerinde taç takmamızla, kelepir evi saray gibi pazarlamamızla derdi var. Sorguladığı şu: Biz ne zaman böyle olduk? 70'lerde mütevazı ve kalenderken 40 yılda nasıl bu hale geldik? Geldiğimiz noktada artık, vekaleten harcıyor, asaleten yiyoruz. Rant yeme uğruna, insanlığımızı, itibarımızı, vicdanımızı harcıyoruz. 80'lerden bugüne, şarkılarla, türkülerle bizi anlatıyor bu "uyumsuz". Hem de çok çarpıcı anlatıyor.

Büyükada Yayıncılık gururla sunar. Şimdi siz bu kitabı "like"larsınız da.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Büyükada Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 224

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Bana Bana Hep Bana

"Ekonomi ve mizah bir arada olmaz" diyenlere gelsin bu kitap. Pekala oluyormuş hatta çok güzel oluyormuş bir de üstüne düşündürtüyormuş. Mutlaka okunmalı ben bayıldım. Günümüz insanını çarpıcı bir dille anlatıyor.

28.09.2016