Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Başka Zaman Kütüphaneleri
Başka Zaman Kütüphaneleri

Başka Zaman Kütüphaneleri

(2003 Dünya Fantezi Ödülü)

Çevirmen: Cumhur Orancı
Yayınevi : Zepros
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055075521

Başka Zaman Kütüphaneleri Kitap Açıklaması


Sırp edebiyatının önde gelen yazarlarından biri olan Zoran Zivkovic, postmodern fantezi türünün dünya üzerindeki en önemli yapıtlarından olan ve 2003 yılında Dünya Fantezi Ödülü'ne layık görülen "Başka Zaman Kütüphaneleri"nde iç içe geçmiş altı öyküye yer veriyor.
Gelecekte bir gün yazacağı romanlara Internet ortamında, bir web sitesinde rastlayan bir yazarla tanışırız bu öykülerin ilkinde. Sonraki öyküde, posta kutusunda sürekli olarak kalın ciltli kitaplar bulan ve oturduğu apartman dairesinin içini bu kitaplarla dolduran yalnız bir adam çıkar karşımıza. Üçüncü öyküde, dünya üzerinde gelmiş geçmiş ve halen yaşamakta olan tüm insanların biyografilerinden oluşan bir kütüphaneden bir gece vakti korkulu kuşkular içinde çıkmaya çalışırız. Dördüncü öyküde, cehennemde sonsuza dek kitap okumaya mahkûm edilmiş bir günahkârla aynı hücrede buluruz kendimizi. Bizi şaşkına çevirir bütün dünya kitaplarını içinde barındıran küçük bir kitap, beşinci öyküde. Son öyküde, kütüphanesinin rafında karşısına çıkan karton ciltli bir kitaptan kurtulmaya çalışan eski kitap koleksiyoncusunun tecrübesiyle dünya üzerinde bugüne değin yayımlanmış ne kadar kitap varsa hepsini içimizde buluruz.
Olağanüstü bir düş gücünün ürünü olan "Başka Zaman Kütüphaneleri," içinde Pandora'nın kutusunun saklı olduğu bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Zepros

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Harika Öyküler

Yazarı, çevirmeni, tasarımcıyı dolayısı ile yayımcıyı çok beğendim. Öykülerin ödül almış olması da boşuna değil. Yazar ve emeği hakkında olumlu bir fikir veriyor zaten. İyi ki çevirmişler, iyi ki rast geldim. İnsan zekasının ürünlerine hayranlık besleyen herkese "Hey, burada maden var!" diyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

12.03.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.