Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Başkalarının Acısına Bakmak

Başkalarının Acısına Bakmak

Başkalarının Acısına Bakmak

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Susan Sontag
Yayınevi :

Agora Kitaplığı

Hızlı Teslimat
27 Ekim
Standart Teslimat
28 - 03 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789758829224


"Savaş, iç deşer; savaş, bağırsakları boşaltır. Savaş, teni yakıp kavurur. Savaş, organları bedenden koparır. Savaş, yıkıp yok eder. Ve savaş, insan türünün doğasından gelir." Böyle diyor Susan Sontag, 'tefekkür nesneleri olarak' savaş ve dehşet fotoğraflarından hareketle kaleme aldığı bu sarsıcı kitabında. Daha sonra da, Goya'nın "Savaşın Felaketleri" serisinden Amerikan İç Savaşı, Birinci Dünya Savaşı ve Nazi ölüm kamplarının fotoğrafik belgelerine ve daha yakın tarihimizde Bosna, Sierra Leone, Ruanda, İsrail, Filistin ve 11 Eylül 2001 New York City trajedilerine, zaman içinde bir gezintiye çıkıp, asıl olarak şu soruyu yöneltiyor bizlere: "Savaşın ve dehşetin yüzünü sergileyen fotoğraflara bakmaya ne kadar dayanabilirsiniz?" Başkalarının Acısına Bakmak, kesintisiz görüntü bombardımanının tüm hayatımız kuşattığı bir çağda, Susan Sontag'ın savaş fotoğrafçılığının misyonu ve başkalarının acılarıyla ıstıraplarına duyarlı olmak üzere bir insanlık dersi verdiği son başyapıtı.Baskı Yılı: 2005


Dili: Türkçe
Yayınevi: Agora Kitaplığı

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Mükemmel bir kitap

Mutlaka okumalısınız. Bu tip kitaplarda çok isim, yer ve eser adı geçer. Bu durumlarda okumamı adı geçen ismi, yeri veya eser hakkında google'da araştırma yaparak kitabı okurum. Kitabın daha çok içine giriyorsunuz.

08.07.2018

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.