Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beklediğim Sendin

Beklediğim Sendin

Beklediğim Sendin

Yazar: Amor Towles
Yayınevi :

Ephesus Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055358280


Yirmi beş yaşındaki Kate Kontent 1937 yılının son gecesini oda arkadaşıyla beraber Greenwich Village'daki ikinci sınıf bir caz kulübünde geçirmektedir ve ikisi, ceplerindeki toplam üç doları mümkün olduğunca idareli kullanmak zorundadırlar. Masmavi gözlere ve etkileyici bir gülüşe sahip yakışıklı bankacı Tinker Grey kulübe gelir ve yanlarındaki masaya oturur. Bu tesadüfi tanışma ve şaşırtıcı sonuçları, Katey'yi Wall Street firmasının sekreter odasından New York sosyetesinin üst basamaklarına ve Condé Nast'ın yönetici ofislerine; kıvrak zekâsı ve kendine özgü soğukkanlılığından başka dayanak bulamayacağı seçkin ortamlara taşıyan bir yıllık yolculuğun başlangıcı olur.

"Mükemmel! Zekice, nüktedan ve büyüleyici."
David Nicholls

"Büyük Buhran döneminde Manhattan'da mücadele etmek ve hayatta kalabilmek üzerine yazılmış, ilgiyi hak eden, çok başarılı bir ilk roman…"
Wall Street Journal

"Bu hareketli dönem hikâyesiyle Towles filmlerden aşina olduğumuz siyah-beyaz Manhattan'ı, garip komiklikleri, kadın-erkek arkadaşlıkları ve romantik fesatlıklarıyla yeniden canlandırıyor. Towles'un karakterleri karışık bir dönemde yaşayan, kendilerine gerçek yaşamlar kurmaya çalışan genç Amerikalılar."
The New York Times

"En ilginç olan, Towles'un hikâyeyi anlatma, günümüz kültüründe nadiren tasvir edilen bir yeri ve zamanı resmetme şekli. Erkek yazarın, bir kadının ağzından anlatılan öyküye bu kadar hâkim olması da etkileyici."
USA Today


"İçinde kaybolmanın çok kolay olduğu, büyüleyici bir hikâye."
The Observer


"Belli ki yazar, kitapta anlattığı seçkin yaşamlara sahip, hayat dolu ve bazen pervasız karakterleri çok iyi tanıyor."
People


"Tarz sahibi."
The Boston Globe


"Olağanüstü bir ilk kitap..."
Publishers Weekly


"Yazar zarif ve güçlü bir anlatıma sahip."
Kirkus Reviews


"Elden bırakmanın mümkün olmadığı bir roman."
O, The Oprah MagazineSayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ephesus Yayınları

Sayfa Sayısı : 432

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Hiç beğenmedim.

O kadar sıkıcıydı ki hiç beğenmedim. Başta biraz sürüklemeye başlıyor ama sayfalar ilerledikçe sıkılıyorsunuz. Sabır sabır sabır dedim, belki biraz akıcı bir hal alır. Son 10 sayfaya geldim karakterlerin her biriyle ilgili özetlenmiş bölüm vardı, bir miktar orası ilgi çekiciydi.. Bence başarısız bir kitap, sırf yarım bırakmamak için sabrettim.. Asla tavsiye etmiyorum. Sadece kitabın sonundaki 101 maddelik bir liste var, o liste hoşuma gitti...

09.09.2014

Sıkıcı...

Farklı bir kitap. Mekan tasfirleri çok başarılı ama heyecan yok yok yok. Sanki biri oturmuş hayatını anlatıyor siz dinliyorsunuz. Hareketlenecek diye 300 sayfa okudum. İçim şişti. Kitap okumayı severim. 2 günde okurum bir kitabı. Merak ederim sonunu. Bu kitapta bitmek bilmedi 4 gündür. Yarım da bırakmak istemiyorum.

04.07.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız