Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Berrak Ölümler
Berrak Ölümler

Berrak Ölümler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sadi Demirci
Yayınevi : Ark Kitapları
Standart Teslimat
08 - 12 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 2880000031291

Berrak Ölümler Kitap Açıklaması


Geçmişi; yakın olsun ırak olsun, ihmal mi ediyoruz ne? Hele geçmişin önüne katıp günümüze taşıdığı o emsalsiz birikimi, ne uğruna kale almıyoruz? Şaşıyorum.

Aydınımız zaman zaman konuşlandıkları zaviyeden ve beslendikleri mecra'nın kalıpları çerçevesinde bu gibi meselelere eğilseler dahi, maalesef orta yerde bir fikir kargaşası, buna paralel olarak toplumda bir kafa karışıklığı ve hatta anlamsız çatışmalara gebe nice endam eyliyor.

Bir bakıyorsunuz hak etmediği şeye, başkasının hakkını da, gönül rahatlığı ile ihlal ederek tabir-i caizse mal bulmuş mağribi gibi bodoslama dalarak palazlanan zevat, insan hakları hususunda ahkam kesiyor, bir başkası yedisinden sonra Türkçe konuşmayı zar zor belliyor ama gelin görün ki kendisini Türk Dili'nin en üstün filoloğu sayıyor, daha da ileri giderek musikimiz, edebiyatımız ve diğer estetik faaliyetlerimiz hakkında fetva veriyor, ömrünü yazmaya, çizmeye adayan nice insana imla öğretmeye kalkıyor. (Edep Ya Hü)

Hele sanal gündemlerin biri biri ardına, toplum dimağına bombardıman vari acımasızca zerk edildiği, içinde yaşadığımız şu günler; her meseleyi bildiğini sanan riyakar tiplerin anlamsız ve cehalet kokan beyanlarıyla bayağı kirletiliyor, zaman zaman çekilmez hal alıyor.
(Kitabın İçinden)Sayfa Sayısı: 93

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ark Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.