Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beyaz Zambaklar Ülkesinde-Tam Metin

Beyaz Zambaklar Ülkesinde-Tam Metin

Beyaz Zambaklar Ülkesinde-Tam Metin

Yayınevi :

Andaç Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059870795

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Bu kitapta, Finlandiya’nın başarısı için yapılan çalışmaların ve fedakarlıkların sonuçlarından söz edilmektedir. Kahraman liderlerin, Fin milletini nasıl kahraman millet hâline getirdikleri anlatılmıştır.

Bir milletin; kamu kuruluşlarının, okullarının ve askeri kurumlarının uyum içerisinde ortak çalışmasının ne gibi olumlu sonuçlar oluşturabildiğini açıkça göstermiştir.

Atatürk kitabı okuduğunda Finlandiya’nın bu destan denilecek başarısına hayran olmuş, kitabın Cumhuriyet okullarında bir rehber kitap olarak okutulmasını istemiştir. Kitabın ilk basımı birkaç ayda tükenmiş, 1930’da Devlet Basımevinde resimli olarak yeni alfabeyle tekrar basılmıştır.

Beyaz Zambaklar Ülkesi, tüm yoksulluğuna, elverişsiz doğa koşullarına rağmen, Finlandiya’nın, bir avuç aydın insan önderliğinde, geri kalmışlığını yenip medeniyet seviyesine yükselişinin hikâyesidir. Bu kitap, ülkesini ilerletmek arzusunu yitirmeyen milletlere bu uğurda nasıl çalışılacağını ve neler yapılması gerektiğini gös­termektedir. Bu yönüyle Türk gençliğinin batıyı iyi okumasını sağlayacak önemli bir kitaptır. Halkların büyük özveriyle yoksulluk gömleğini yırtarak, ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl örnek bir ülke oluşturabileceğini gösteren ölümsüz bir eser. 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 198

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 2. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız