Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilimin Büyüsü
Bilimin Büyüsü

Bilimin Büyüsü

9/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İnkılap Kitabevi
Standart Teslimat
21 Haziran - 26 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789751039422

Bilimin Büyüsü Kitap Açıklaması

Bilim dışında bilgi kaynağı olduğunu iddia edenler yanılmaktadır, ki bunun tarihte sayısız örneği mevcuttur. Ne mitolojiler ve dinler ne büyü ne de falcılık bilgi kaynağıdır. Tarih boyunca bilim adı altında “yalancı bilimler” (psödobilim) diyebileceğimiz; kehanet, astroloji, sihirbazlık, “gizli” (okült) bilimler gibi konular insanlara bilim diye sunulmuştur. Ama bunların hiçbiri bilim değildir; arkalarında ya safdil inanış ya da düpedüz sahtekârlık vardır.

 

İnsan, düşünmeye başladığı andan itibaren merak ederek öğrenmek, çevresinde olan biteni anlamak istemiştir. Bu biyolojik evrimin insana verdiği bir dürtüdür. İnsan, fiziksel olarak zayıf bir varlıktır. Ne kendini koruyabilecek doğal silahları (boynuz, tırnak, zehir vb.) ne de hız, uçmak gibi düşmanlarından kaçışını kolaylaştıracak becerileri vardır. Tek silahı aklıdır.

 

“Sorgulamanın cezalandırıldığı bir toplumda gelişme nasıl oldu?” diye düşünebilirsiniz. Bunun cevabı basittir: Her toplumda asi kafalar, her türlü ceza ve zorlamaya karşı duyduğunu, gördüğünü sorgulayan zeki bireyler türer. İşte yenilik ve gelişme bu nadir kişilerin sorgulamaları ve yeni düşünceler üretmeleri sayesinde olmuştur.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Yorumlar 3
Harika

Gerçekten öğretici

19.03.2021

Bilim Tutkusu

Kitabın içeriği köşe yazılarının bir araya getirilmesi ile oluşmaktadır. HABERTÜRK gazetesi sayfasında Celal Şengör köşe yazılarını aradığınız takdirde erişebileceğiniz muazzam bilgileri içerir. Bilim tarihindeki popüler konulara değinerek bilimi sevdirmeyi amaçlayan ve kanaatimce de başarılı olan bir kitap.

03.03.2021

Bilim

Bilimin nasıl doğup geliştiğini bilim ve felsefenin arasındaki ilişkiyi bize gösteren ve popüler bilimi kısaca anlatan bu kitap Celal Hocanın güzel bir bilim yazılarının toplanış eseri olmuş.

26.11.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.