Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bilimsel Araştirma: Tasarim, Yazim ve Yayim Teknikleri

Bilimsel Araştirma: Tasarim, Yazim ve Yayim Teknikleri

Bilimsel Araştirma: Tasarim, Yazim ve Yayim Teknikleri

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Metin Kozak
Yayınevi :

Detay Yayıncılık

Standart Teslimat
23 - 25 Kasım
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054940028


Bilimsel Araştırma: Tasarım, Yazım ve Yayım Teknikleri, üç temel kısım altında toplam 10 bölümden oluşmaktadır. Sistematik Yaklaşım başlığının yer aldığı birinci kısımda öncelikle sosyal bilimlerde araştırma yapmanın gerekliliği, özellikleri ve tasarımı üzerinde durulmaktadır. Veri Toplama Teknikleri ve Analizi başlığıyla yer alan izleyen kısımda, nitel ve nicel araştırma yöntemlerinin özellikleri, hazırlık süreci ve her bir yöntemin üstün-zayıf yönleri üzerinde durulmaktadır. Ek olarak, veri toplama ve analizi ile ilgili bazı ipuçlarına da yer verilmektedir. Bilimsel Yazım ve Yayım Kuralları adı verilen son kısımda ise, bilimsel araştırma sonuçlarının yazımı ve yayımı aşamasında izlenmesi gereken etik kurallar ve hakemli dergicilik üzerine birçok temel bilgi yer almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Detay Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 256

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Öneri

Alanın da uzman olan Sayın metin kozak hocamızın bu kitapı üniversite,lisanüstü ve doktora programları için  okunması gereken temel bilgilerin içinde bulunduğu bir başucu kitaptır.

27.08.2018

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız