Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Avuç Toprak

Bir Avuç Toprak

Bir Avuç Toprak

Çevirmen: Fatih Kutlu
Yayınevi :

Bengü Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2880000037408


Edebî metinlerin esas unsurlarından biri kahramanlardır. Bazı edebî metinler, konunun etrafında kahramanları kurgularkan bazı edebî metinler ise kahramanın etrafında konuyu kurgular. Birincisine Dostoyevski'nin Ecinniler romanını, ikincisine aynı yazarın Suç ve Ceza romanını örnek vermek mümkündür. Bu iki ana çerçevenin dışında üçüncü tür bir edebî eser vardır ki bu eserlerde konu ile kahraman bütünleşir ve kahraman konuda, konu kahramanda şekil kazanır. Bir anlamda konu ete kemiğe bürünerek kişi halini alır veya kahraman bir konunun farklı açılardan yansıdığı bir ayna hâlinde kurgulanır. Tatar edebiyatının son yüzyıldaki önemli temsilcilerinden Ayaz Gıylecev'in Bir Avuç Toprak adıyla Türkçeye çevrilen eseri, üçüncü çerçevede belirtilen özelliklere sahip bir eser olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fatih Kutlu tarafından başarılı bir şekilde Türkçeye çevrilen Bir Avuç Toprak, insanın dramında bir milletin dramını ustalıkla işlemesi yönüyle dikkate değer bir eserdir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 113

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bengü Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.