Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Delinin Anıları
Bir Delinin Anıları

Bir Delinin Anıları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Burak Zeybek
Yayınevi : Sel Yayıncılık - Dünya Edebiyatı - Roman Dizisi
Standart Teslimat
23 Haziran - 28 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755704517

Bir Delinin Anıları Kitap Açıklaması

Gustave Flaubert'in 1838'de kaleme aldığı ilk romanı Bir Delinin Anıları, yazarın kendisinin de dahil olduğu burjuva toplumuna, onun sahte ilişkilerine eleştirel bir bakış, kimi zaman alaycı bir yergi.


 


İmkânsız fakat tutkulu platonik bir aşkın tüm yaraları, ibadet haline gelmiş bilinçli bir yalnızlığın tüm buhranları, hem fiziken hem de ruhen gelişmenin tüm çalkantılarının iç içe geçtiği roman, otobiyografik özellikler de taşıyor.


Klasik edebiyatın en etkili kalemlerinden biri olan Flaubert'in Türkçede ilk kez yayımlanan bu ilkgençlik eseri, hem Madam Bovary'de zirve yapan yazınını hem de iç dünyasını anlamak için mutlaka okunması gereken bir roman.


 


"Aç gözlerini zayıf ve kibir dolu insan, toz zerreciğinin üstüne güçlükle tırmanan karınca; kendi kendine özgür ve büyük olduğunu söylüyorsun, kendi kendine saygı duyuyorsun, hayatı süresince o kadar aşağılık olan sen, ve kuşkusuz alay etmek için, gelip geçen çürük bedenini selamlıyorsun. Ve sonra sanıyorsun ki, büyüklük adını verdiğin bir miktar gurur ve 'Toplumun' özü olan bu alçak çıkar arasında çalkalanan bu kadar güzel bir hayat, ölümsüzlükle taçlanacak."


 (Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2010

Baskı Sayısı : 5. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 2
Hayatımın Yazarı Flaubert!

Flaubert'in okuduğum ilk kitabıydı. Başlangıçta hayata dair umutsuzluğunu kelimelere dökmüş olsa da devam eden sayfalarda birkaç anı üzerinden gitmiş. Benim en beğendiğim kısımlar yaşamın tatsızlığından bahsettiği yerlerdi. Benim istediğim gibi ilerlememiş olsa da okunmaya değer. Eğer bir gün bir yazarla sohbet etme şansım olsaydı Gustave Flaubert ile sohbet etmek isterdim. Bu kararı Bir Delinin Anıları'nı okuduktan sonra verdim.

27.01.2021

Belki de sensin

Aslında hepimizin içinde olan bir deliden bahsediyor Gustave bu kitapta. Toplumda gördüğümüz ve aklın sınırlarını zorlayan durumlarda mutlaka kalmışızdır. Eğer sizde böyle bir durum yaşadıysanız içinizdeki deliyi ortaya çıkarmanızın vakti gelmiş demektir.

09.01.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.