Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Biri Beni Dinliyor

Biri Beni Dinliyor

Biri Beni Dinliyor

Yaşanmış Koçluk Hikayeleri

Yayınevi :

Optimist - Kişisel Gelişim Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054538638


"Bir akşam ilk sayfasını okuyarak başladığımda sabahın ilk ışıklarıyla kendimi son sayfada buldum. Sonraki akşam tekrar okudum, sonra bir daha okudum. Profesyonel hayata dair hepsi birbirinden kıymetli insani konular işleniyor bu diyaloglarda. Bu kitabı sonuna kadar, sonundaki sürprizle beraber okumanız lazım. Her bir hikâye profesyonel dünyanın "ben bütün problemlerimi kendi başıma anlar ve çözerim" diyen büyük çocukları için bedavadan tecrübe aktarımı. Bu hikâyelerin onları büyüteceği kesin."
Bahattin Aydın, AVEA İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü


"Bu kitap iyi geliyor okuyucusuna. Gerçekten bağ kurup kendine çıkarımlar yapıyor; okurken dönüşüp düşünebiliyor insan. Kitap içindeki öykülerden çok sevdiklerim oldu, çoğunun sonrasını, şimdisini merak ettim, en güzeli gülümsedim, umutlandım hayattan ve hepimizden yana."
Canan Ercan Çelik, Borusan Holding Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı


"Her türlü bilgiyi hazır haplar olarak almaya yatkın bir toplum, çok da fazla bilgi üretemiyor. Yeni bilgi üretebilmek, eski bilgileri özümsemekle, kendi düşünce sürecinden ve işleminden geçirmekle olabiliyor ancak. Bunu yalnız değil de bir KOÇ ile birlikte yapmak nasıl olur diye merak edenler bu kitaptaki yaşanmış örnekleri mutlaka okumalı."
Erdem Yurdanur, Bilgisayar Mühendisi, Mackolik.com Kurucusu


"Bir çırpıda okudum. Çok sürükleyici, akıcı, insancıl ve bizden... Ve tekrar anladım ki insan olmak, içinde rengârenk duygular ve bu duygular da ancak parçalar bir araya geldiğinde anlayabileceğimiz çok değerli resimler barındırıyor. Tecrübeli bir koç, şayet niyetiniz varsa bu resimleri bulmak, anlamak ve gerekirse yeni bir şekil vermek konusunda size dev bir ayna olabiliyor."
Güldem Berkman, Novartis Türkiye Ülke Başkanı


"Dilek Yıldırım Akgün'ün Biri Beni Dinliyor kitabını okurken Dinlemek-Anlamak-Empati değerimin ne kadar doğru bir seçim olduğunu bir kez daha anladım. Bunu bize hatırlattığı için Dilek'e teşekkür ediyorum. Hepimizin duyulmaya ihtiyacı var. Başkalarını dinlemeye ve anlamaya ayıracağımız her dakikanın da pozitif bir ilişkiye veya pozitif bir çözüme değer katacağı kesin. Günümüzde dünyanın pek çok pozitif katkıya ihtiyacı var; barış için, diyalog için, çözüm bekleyen sorunları için."
Ümran Beba, PepsiCo Asya Pasifik Bölge Başkanı


Dilek Yıldırım Akgün, iş dünyasının çeşitli alanlarında görev alan yöneticilerle kurduğu koç-danışan ilişkisinin röntgenini çekiyor. Sıkıntısız insan yok. Ancak iş dünyasının sıkıntıları ayrı bir özen gerektiriyor. "O yollardan" geçmiş, dilinizden anlayan birinin yardımına ihtiyacınız var. Diğer yöneticilerle ve çalışanlarla nasıl ilişki kuracağınızı daha da önemlisi kendinizle nasıl ilişki kuracağınızı öğrenmek için yaşanmış koçluk hikâyelerinden çıkarılacak çok ders var.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 195

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

Sayfa Sayısı : 195

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Hayatın her rengi

Biri Beni Dinliyor kitabını metaforik değil, gerçekten bir solukta okudum. İstanbul'da sonbaharın terk etmediği güneşli bir kış gününde, dökülen yaprakların dans ettiği bahçede o merdivenleri tırmanmasaydım, hayatın her rengini gördüğüm ağaçların arasından mutlu mavi boğazı seyrederken sorularıma kendi cevaplarımı bulmasaydım, bugün sabah kitabı bitirdiğimde ilk işim o basamakları çıkmak olurdu.

16.11.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız