Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bozkırın Güneşi
Bozkırın Güneşi

Bozkırın Güneşi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Sayda Yayıncılık
Standart Teslimat
07 Mayıs - 12 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058077232

Bozkırın Güneşi Kitap Açıklaması

Atatürk tarih yazımı ile ilgili olarak şöyle demiştir: "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan, yapana sadık kalmazsa, değişmeyen hakikat, insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır."

- M. Kemal Atatürk -

Bu kitap, Cumhuriyet döneminden, günümüze kadar Türk toplumuna yanlış bilgi aktaran insanlara bir ders niteliğindedir. Okurlar araştırdıklarında bu gerçeklerle yüz yüze geleceklerdir. Artık geçmişe dönük bu yanlış bilgi kirliliğinden vazgeçilecektir.

“Bozkırın Güneşi” Cumhuriyet tarihine ışık tutacak bir belgesel niteliğindedir. Uzun ve yorucu bir araştırmanın ürünü olan bu kitap, Türkiye'nin eğitiminden, siyasetine, ekonomisine dek hemen her tür sorunu belgelerle ele alıp irdelemiş, yazarın yorumlarıyla da zenginleşmiş ve okuyucuya sunulmuştur.

İçeriğin önemini aktarmak adına, şu örnek kısa cümleler yeterli olacaktır.

“Cumhuriyet döneminin, radikal çağdaşlaşma hareketleri içinde, eğitime büyük destek sağlayan CHP kadroları, köy kanunun meclise gelmesi sürecinden itibaren, belirgin bir ayrım göstermiştir. Bu açıdan köy enstitüleri Türkiye'deki eğitim tarihi içinde taşıdığı önem kadar, Türkiye siyasetinin içinde bulunduğu durumu tahlil etmek için de önemli bir uygulamadır.” …(s.28)

Ayrıca 1950-1960’lardaki bazı olayların, günümüz ile şaşırtıcı benzerliğini bulacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.