Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Buda

Buda

Buda

Yayınevi :

Okyanus Yayıncılık - Doğu Öğretileri Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756529140


İ.Ö VI. yy'da Siddharta Gautama kendisinin ve başkalarının ıstırabına, acısına son vermek için bir yol bulma arayışıyla ailesini terkettiğinde yirmidokuz yaşındaydı. Pek çok öğretmenle meditasyon çalıştı, çeşitli çilekeş uygulamalar yaptı. Altı yıllık uygulamadan sonra tam, aşılmaz aydınlanmaya ulaşıp kendi manevi öğretisini oluşturdu. Sonra geri kalan yaşamı boyunca insanların çektikleri acıların nedenlerini ve bu acılardan nasıl kurtulacaklarını anlatmak için bir kentten diğerine, bir köyden bir başkasına yolculuk etti.

Budacı keşiş Hammalawa Saddhatissa bu kitabında Buda'nın doğumu, çocukluğu, gençlik yılları, ailesinden ayrılıp asıl gerçeği arayışı ve aydınlandıktan sonraki yaşantısı, Budacı Öğretinin Temel İlkeleri, ilk Budacı keşiş topluluğu olan Sangha'yı, Sangha içindeki çekişmeleri anlatmakta ve okuyucuya Buda'nın yaşadığı dönem hakkında da önemli bilgiler sunmaktadır.

Buda'nın yaşamını öğrenmek isteyenler için önemli bir başvuru kaynağı.Sayfa Sayısı: 134

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okyanus Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 134

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Buda'yı ve Budizmi tanımaya başlamak

Siddhartha ve daha sonra Buda olan bu şahsı ve Budizm'in esaslarını, giriş seviyesinde ilk elden öğrenmiş gibi oldum. Bir çırpıda okunacak bir kitap. Yalın, nesnel ve etkileyici. Herkese tavsiye ederim.

03.12.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız