Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bulantı

Bulantı

Bulantı

7/10 - 41 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Metin Celâl
Yayınevi :

Can Yayınları - Çağdaş Dünya Yazarları Dizisi

Standart Teslimat
25 - 27 Şubat
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789755102108


20. yüzyılın önde gelen aydınlarından Jean-Paul Sartre, romanları, oyunları ve düşünce yazılarıyla varoluşçuluk düşüncesini olduğu kadar bütün bir yüzyılı da derinden etkilemiştir.

Bulantı, 20. yüzyılın en etkili düşünürlerinden Jean-Paul Sartre'ın ilk romanı. Bireyin kökten özgürlüğünü vurgulayan varoluşçu akımın sözcülüğünü üstlenen Sartre, adını 1938'de yayımlanan bu romanıyla duyurmuştu. Günlük biçiminde yazdığı bu kitabında, romanın kahramanı Roquentin'in dünya karşısında duyduğu tiksintiyi anlatıyordu. Bu tiksinti yalnızca dış dünyaya değil, Roquentin'in kendi bedenine de yönelikti. Kimi eleştirmenler romanı hastalıklı bir durumun, bir tür nevrotik kaçışın ifadesi olarak değerlendirdilerse de, Bulantı, yansıttığı güçlü bireyci ve toplum karşıtı düşüncelerle, sonradan Sartre'ın felsefesinin temellerini oluşturacak birçok konuya yer veren özgün bir yapıttı. "Varoluş"la yüz yüze gelen Roquentin'in geçirdiği değişimi anlatan Bulantı, varoluşçuluğun kült kitaplarından biri oldu. 20. yüzyıl roman sanatında da önemli bir yeri olan bu kitabı, Selâhattin Hilâv'ın usta işi çevirisiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 1994

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
felsefecilere tavsiye edilir

tam bir felsefeci kafasıyla yazılmış var mıyım yok muyum hani gökte miyim yerde miyim var ya ondan.  ama çarpıcı betimlemeleri hayatın özeti. kimlik arayışında ya da hayatında ışık arayışında olanlar bu kitaba elini dahi sürmesin !

02.08.2018

Şaheser

Okurken dünyanızı sorgulamaya başlıyorsunuz bu kitaptan sonra sartre nin diğer kitaplarını aldim hemen  artık birçok kitap ergen kitabı geliyor bulantı yi okuduktan sonra

21.07.2018

Bitmez bir kitap

Bu kadar sıkıcı olacağını bilsem hayatta almazdım bunalımdan başka bir şey kalmadı aklımda

26.09.2015

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız