Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyük Güçlerin Suriye Planı
Büyük Güçlerin Suriye Planı

Büyük Güçlerin Suriye Planı

Yayınevi : Kripto
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054991105

Büyük Güçlerin Suriye Planı Kitap Açıklaması


Geçen süre içerisindeki "derinlik" iki milyon Suriyeli mültecinin Türkiye'ye sığınması sonucunu getirmiştir. ABD bir düdük öttürerek bütün El Kaide'yi Suriye'ye toplamıştır.
Artık "umarız Suriye'deki savaş bitmez" noktasındayız. Suriye'deki savaş bittiğinde Suriye de kalmamış olacak. El Kaide'nin ise "işsiz" kalmayacağını düşünmek zorundayız!
1 Mart 2003'teki tezkerenin reddi küresel pivot aktörlere ABD'nin olası hareket tarzlarının analizi imkânını vermiştir.
Çok kutuplu dünyaya geçişi, Suriye bağlantılı Kırım ve Ukrayna'da da izlemekteyiz. Kayagazının bulunması Orta Doğu'nun dış politika etmenlerini (enerji, silah) etkileyecektir.
Dünya önce İslamsız, sonra da çok kutuplu ve dinsiz bir dünyaya doğru ilerlemektedir. Dünyanın kontrolü; uzayın, kanalların, kaynakların, denizlerin kontrolünü gerekli kılar. 90 dakikada dünya etrafında bir tur tamamlayan uydulardan en çoğuna sahip olan ABD bile, Mars'ta yaşanmadığından, her türlü teknolojik, askerî üstünlüğüne rağmen Çin'in kontrolünde zorlanacak gibi gözükmektedir.
21. yüzyıl savaşlarını 'Tom ve Jerry'dekinin aksine artık Tom kazanacak gibi görünmektedir. 4. nesil robotik askerî gücü kullanacak olan ABD, kaynak bağımlılığı da kalmadığından, güç kullanmaktan Tom olarak çekinmeyecektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kripto

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
?

bir türlü sadede gelmeyen bir kitap. anlamakta güçlük çektim bilmediğimiz bir şey yok aslında yazılanlar içinde. suriye tarihi ve tarihsel olmuş olayların dökümü gibi bir şey. "Ha bak bu sefer yazar  bilmediğimiz bir plandan bahsedecek ya da kendi iddiaasını veya savunduğu bir argümanla bizi aydınlatacak herhalde diyorsunuz" ama konu bir anda daha önce okuduğunuz bir önceki sayfanın tekrarı gibi bir çıkmaza sarıyor. Golan Tepeleri mevzusu çok açıklayıcı sade ve iyi bir anlatım olmuş.

23.12.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.