Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Büyülü Gezegen - Hikayeni Kendin Yarat - Yaratıcı Kart Seti

Büyülü Gezegen - Hikayeni Kendin Yarat - Yaratıcı Kart Seti

Büyülü Gezegen - Hikayeni Kendin Yarat - Yaratıcı Kart Seti

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8699931120004


Yaratıcı Hikaye Kartları ile özgün masallar yaratmaya, umudun hiç tükenmediği dünyalara yolculuk etmeye hazır mısınız?

"Büyülü Gezegen"de kimler ve neler yok ki! Siber Kral ve Kraliçe, renk ve şekil değiştiren Meteor Adam, şifa veren Uzay Cadısı, Kanatlı Kaplumbağa, Uçan Yunuslar, Kozmik Orman, içinde görünmez olunan Bulut, iyilerin buluşma yeri Gökkuşağı Köprüsü... Haydi yaratıcılığınızı gösterin, hikayelerinizi paylaşın.

Hikaye anlatmak bir "gördürme sanatıdır". Siz anlattıklarınıza ne kadar inanırsanız, karşınızdakiler de sizin gördüğünüzü görürler. Ayrıca hikayeler ve masallar metaforik yolculuklardır ve iyileştirme özelliği taşırlar. Çocukları heyecanlandıran ve korkutan masal öğeleri, masal mutlu sonla bittiği sürece sağaltıcı bir özellik taşır. Masallar bu noktada çocuğa kendi çözümlerini bulmasına yardımcı olabilecek önemli araçlardır. Hikaye anlatma ve dinleme, insanların arasında bağ kurmanın da en değerli ve etkili yoludur. Çocukla baş başa geçirilecek bir masal saati, birbirinizi dinleme ve hislerinizi aktarma alışkanlığı yaratarak ilişkinizi güçlendirecektir.

Elinizdeki hikaye kartları; "Kahraman", "Tılsım", "Mekan" gibi başlıklar altında büyülü bir gezegende geçecek sonsuz sayıda masala ilham verecek şekilde hazırlandı. Çocuklar kendi kendilerine, arkadaşlarıyla veya ebeveynleriyle hatta sınıfta kendi hayal güçlerinin aktığı doğrultuda masallar uydurabilir, paylaşabilirler. Sonrasında artık kendi kartlarını hazırlayarak "hikaye anlatıcılığı" geleneğinin günümüzdeki halkalarını oluşturabilirler.

"Büyülü Gezegen" Hakkında Öğretmen Değerlendirmesi

-Öğrenciler aktif olarak katıldıkları "Büyülü Gezegen - Hikayeni Kendin Yarat" etkinliğinden keyif alıyor ve heyecanla oynuyorlar.
-Kartlardaki kahramanların isimlerini kendi hayal güçlerine göre değiştirmek isteyebiliyorlar. Bu masal kartı çalışması öğrencilerin hayal güçlerini zenginleştirerek betimleme kabiliyetini artırıyor.
-Hikaye kurarken yönergeye uymak konusunda sıkıntı çekilmiyor. Öğrenciler birbirlerinin sırasına saygı duymayı öğreniyorlar.
-Kartlar, öğrencilere yaratıcılıklarını gösterme imkanı sağlıyor, bireysel farklılıklarını arkadaşlarına yansıtabiliyorlar
-Etkili bir grup çalışması gerçekleştirilmiş oluyor.
-Çocuklar evde ve okulda bu kartlarla yaptıkları çalışmalarla iletişim kurma becerilerini geliştiriyorlar. Aileleri ve arkadaşlarıyla iletişimleri güçleniyor.
-Çocuklar hikaye anlatırken kelime hazineleri de gelişiyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 36

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Özel Sezin Okulu Eğitim Yayınları

Sayfa Sayısı : 36

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız