Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çanakkale'ye Yürüyüş / Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi Bütün Eserleri 10

Çanakkale'ye Yürüyüş / Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi Bütün Eserleri 10

Çanakkale'ye Yürüyüş / Türkçülüğe Karşı Haçlı Seferi Bütün Eserleri 10

10/10 - 2 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İrfan Yayıncılık - Edebiyat Dizisi

Standart Teslimat
02 - 08 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789753710633


Çanakkaleye Yürüyüş
Türk tarihini dolduran büyük zaferler arasında, Dumlupınar da dahil olduğu halde, hiç birisi Çanakkale zaferi kadar kat'î neticeli olmamıştır. Çanakkale müdafaası Sakarya müdafaasının ve Dumlupınar taarruzunun anasıdır. Çanakkale müdafaası olmasaydı cihan savaşı iki yılda bitecek ve Türkiye ortadan kalkacaktı. Türkiye ortadan kalktıktan sonra da artık bir Sakarya, bir Dumlupınar olmayacaktı.
Çanakkale müdafaası mânevî-ahlâkî bakımdan da büyük bir eserdir. Bu müdafaa madde bolluğunun, vesait zenginliğinin savaşta "her şey" demek olmadığını ispat etmiş ve yine Türk milletinin bütün cihanda baş dövüşçü ve birinci asker olduğunu bir yol daha ortaya koymuştur.


Tütkçülüğe Karşı Haçlı Seferleri
1944-1945'te bu memlekette bir dram oynandı. Resmî adı "Irkçılar Turancılar dâvası" olan bu oyun, ürpertici, acıklı bölümleri yanındaki güldürücü, katıltıcı sahneleriyle tam bir asrî dramdı. Müellifi, nice böyle eserlerin yazarı olan İsmet İnönü; rejisörü, müellifin her kelimesine sadık kalmak, hattâ kafasından geçenleri anlamak ve aynen sahneye koymak için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen Halk Partisi idi.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 268

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İrfan Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.