Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cemaat-i İslami
Cemaat-i İslami

Cemaat-i İslami

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Ekin Yayınları
Standart Teslimat
07 - 11 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055146030

Cemaat-i İslami Kitap Açıklaması

İslami ihya hareketleri üzerine yapılmış olan çalışmalar özellikle Iran ve Arap dünyası üzerinde yoğunlaşmış bunun neticesinde Islamcılığın tarihine ilişkin perspektif biraz dar kalmıştır. Kapsamlı bir teorik çalışma diğer coğrafyalardaki hareketleri de hesaba katmak durumundadır.

 

Cemaat-i İslami İslami ihya hareketlerinin en eski ve en etkililerinden birisi olup İslami bir ideoloji ile islam'ın modern inkılâpçı bir yorumunu hayata geçirme amacına matuf bir soysal hareket biçimi geliştirebilmiş ilk İslami harekettir. Cemaat 1941'den beri Fas'tan Malezya'ya kadar bütün ihyacı hareketleri etkilemiş ve Güney Batı ile Güney Asya'daki ihyacı düşünce tarzını yönlendirmiştir.

 

Afrika'daki Orta Doğu'daki Asya'daki ve Avrupa'daki Müslümanların İslam'ı Batı'nın karşısına çıkarmasında bu yöndeki siyasi perspektifin ve eylemliliğin geliştirilmesinde Cemaat'in rolü büyüktür.

 

Elinizdeki eser Cemaat'in ideolojik kökleri toplumsal temelleri teşkilat yapısı ve siyasi yönelişinin tahlili üzerine yoğunlaşmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.