Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cevdet Bey ve Oğulları

Cevdet Bey ve Oğulları

Cevdet Bey ve Oğulları

7/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Orhan Pamuk
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750826313


Orhan Pamuk'a ilk ününü getiren bu büyük roman İstanbullu bir ailenin yetmiş yıllık serüvenini hikâye ediyor. Yazarın "Ülke, Aile, Roman" üzerine sonsözüyle...

Nişantaşlı bir ailenin 20. yüzyılın başından itibaren üç kuşak boyunca serüvenlerini anlatan bu kitap ev içlerinin renklerini, zamanın akışını, günlük sıradan konuşmaları akılda yer eden kahramanlar aracılığıyla saptarken, okura geleneksel romandan alınacak hazları bütünüyle veriyor. Abdülhamit döneminin son yıllarında, İstanbul'un ilk Müslüman tüccarlarından küçük dükkân sahibi Cevdet Bey'in tutkusu, hem işlerini büyütmek, zenginleştirmektir hem de "Batılı anlamda" çağdaş, modern bir aile kurmak. Kökü taşraya uzanan geleneksel ailesini bir yana bırakarak bu isteklerini gerçekleştirmeye girişen Cevdet Bey'in ve oğullarının hikâyesi, bir anlamda modernleşme uğraşı içindeki Türkiye Cumhuriyeti'nin özel hayatının da hikâyesidir. Ev içlerinin, yeni apartman hayatının, Batılılaşan büyük ailelerin, Beyoğlu'na çıkıp alışveriş etmelerin, radyo dinlenen pazar öğleden sonralarının dikkat ve sevgiyle anlatıldığı bu panoramik roman, Orhan Pamuk'a hak ettiği ünü getiren olgun bir ilk kitaptır.

"Pamuk adeta okurun elinden tutup onu kendi dünyasında dolaştırıyor, birbirinin içine geçen sahnelerle, karşılaşmalarla ve konuşmalarla her şeyi en ince ayrıntısına kadar çözümlüyor."
-Frankfurter Allgemeine-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 644

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 644

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Türk Edebiyatı'nın yüz akı

Bu eser Orhan Pamuk'un ilk ve şahsımca en güzel eseridir. Bir ilk eser olarak her yazara kısmet olmayacak bir başarıyla beraber gerek yazarın gerekse Türk Edebiyatı'nın yüz akı olmayı  ve okurda derin izler bırakmayı başarmıştır. Kitabı okurken karakterleri yaşamak inanılmaz bir tat bırakıyor. Tavsiye ederim.

11.10.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız