Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cevşen - Dua 201

Cevşen - Dua 201

Cevşen - Dua 201

Arapça - Türkçe Okunuş ve Manası - Ashabı Bedir İlaveli

Yazar: Arif Pamuk
Yayınevi :

Pamuk Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054833382


Hazreti Peygamber (Sallallahü Aleyhi ve Sellem)'e Cebrail (Aleyhisselam)'ın naklettiği ve 'zırhı çıkar, bunu oku'dediği gayet yüksek ve çok kıymettar münâcatı peygamberiye'dirki, Zeynel Abidin (Radıyallahü anh)'den tevatür ile rivayet edilmiştir.

'Cevşen' zırh demektir. Tabiatıyla 'Cevşen-i Kebir' de büyük zırh manasına gelmektedir. Arapça ve Farsça olan bu kelime 'Kâmus-u Osmânî' de 'Zırh,döğme,pul ile demir halkadan örme gibi yapılmış bir nevi cenk libâsı' şeklinde açıklanmaktadır. Bu deyim için Bürhân-ı Kâtı'da şu geniş açıklama vardır: 'Ma'ruf silâhtır ki, cenklerde zırh gibi arkaya giyilir. Gerçi zırh tarzında olur. Lakin zırh yalnız halkadan olur ve cevşen halka halka olup aralarına ufak ufak tenekeler nasbolunur. Arapça'da 'Cevşen' zırh mânâsındadır. Göğüs ve sadır mânâsına da gelir.' Bu çok önemli ve büyük tesilli dua, kelime anlamı 'Büyük Zırh' olan Cevşen-i Kebir'den başkası değildir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pamuk Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 224

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız