Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çıtır Çıtır Felsefe 14 - Başarı ve Başarısızlık
Çıtır Çıtır Felsefe 14 - Başarı ve Başarısızlık

Çıtır Çıtır Felsefe 14 - Başarı ve Başarısızlık

2/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Azade Aslan
Standart Teslimat
03 Mart - 08 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944717151

Çıtır Çıtır Felsefe 14 - Başarı ve Başarısızlık Kitap Açıklaması


Başarının herkes için tek bir tanımı olabilir mi?

Birinci olmanın, sınıfta en iyi notu almanın şart olduğunu ya da komşumuzdan daha fazla para kazanmak, mahalledeki en güzel arabaya sahip olmak gerektiğini duya duya, hayatın bir yarış olduğuna ve önemli tek başarının, başkalarını geçmek olduğuna inanırız. Oysa, başkasnın gözünde başarı olan, bizim için başarı anlamına gelmeyebilir. Peki öyleyse başarının ölçütü nedir?..

Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Brigitte Labbé'nin Paris Sorbone Üniversitesi felsefe profesörlerinden Michel Puech danışmanlığında kaleme aldığı dizi yeni kitaplarla büyüyor. Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulamış kitaplardan oluşan felsefe dizisi, ülkemizde yayımlanmaya başladığı 2006 yılından bu yana büyük ilgi gördü. Okullar tarafından en çok önerilen kitaplar arasında yer alan diziyi, bugüne dek onbinlerce çocuk okudu. Her birinde farklı bir temel konunun ele alındığı, günlük yaşamda sıkça karşılaştığımız örnek olayların öyküleştirildiği kitaplar, Jacques Azam'ın karikatür tadındaki renkli resimleriyle ve özgün sayfa tasarımlarıyla hem çocuklar, hem de öğretmenler ve anne babalar tarafından sevilerek okunuyor.Sayfa Sayısı: 40

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Dil : Türkçe

Yorumlar 1
Başak Kılınç

Kitap çok güzel. Günümüzde bazı durum ve detayları sorgulamayan, bir düşünceyi bir olayı hemen kabul eden çocukların okuması gereken bir kitap. Daha doğrusu çocuklara uygun seviyelerde yazılmış , hikaye tarzında, içinde birazcıkta felsefi düşüncelerin olduğu bir kitap. Bu kitabın çocuklara alınmasını tavsiye ederim. Ayrıca klinik ve  çocuk gelişmiyle ilgilenen psikologlarında önerisidir.

01.11.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.