Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çiztanbul Ustalar İstanbul'daydı
Çiztanbul Ustalar İstanbul'daydı

Çiztanbul Ustalar İstanbul'daydı

Yazar: Studio Rodeo
Yayınevi : Rodeo Yayınları
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9771308014860

Çiztanbul Ustalar İstanbul'daydı Kitap Açıklaması


İstanbul merkezli Studio Rodeo, özgün çizgi roman projelerine devam ediyor. Studio Rodeo'nun 2012 yıllığı olan ÇİZTANBUL, yüksek kaliteli albümler dizisinin yeni kitabı olarak Nisan 2012?de çıktı.

ÇİZTANBUL, kadim, kaotik ve karizmatik şehr-i İstanbul'u merkeze alan bir çizgi roman projesinin ilk kitabı. Ustalıklarıyla nam salmış kıdemli isimlerin de dahil olduğu çeşitli sanatçılar, dünyanın farklı köşelerinden gelip gezdikleri İstanbul'a dair çalışmalarını ÇİZTANBUL'a özel olarak gerçekleştirdi.

ÇİZTANBUL'un açılış öyküsü, Charles Vess imzasını taşıyor. Tamamen görsel biçimde akan bir çeşit çizgi-masal niteliğindeki bu çalışmasında, Vess, genel görünüşü ve fıkralarıyla kendisini çok etkileyen Nasreddin Hoca'yı zaman ötesi bir karakter olarak ele aldı. Neil Gaiman'la birlikte ortaya koyduğu eserler başta olmak üzere Amerikan çizgi edebiyatına önemli katkılarda bulunmuş Vess, ÇİZTANBUL'a emek vermiş isimlerden yalnızca biri.

ÇİZTANBUL'da imzası bulunan diğer çizgi romancılar arasında, Belçikalı Dany Henrotin (Bernard Prince, Olivier Rameau) ve İtalyan Roberto Diso (Mister No, Tex) da var. Dany Henrotin, İstanbul'un onlarca farklı semtini, bu kitaba özel olarak yarattığı Ayça adlı İstanbul kızı üzerinden anlatıyor. Makedon Aleksandar Sotirovski'nin uzun öyküsü Mustafa Kemal'in İstanbul'una kadar giderken, Enis Cisic ve Esmir Prlja'nın öykülerinde geleceğin İstanbul'una dair fantastik unsurlarla karşılaşıyoruz. İspanyol Alberto Jiménez Alburquerque ve dünyaca ünlü Sırp çizgi-gazeteci Aleksandar Zograf, ÇİZTANBUL'da tanışacağınız diğer yetenekler.

ÇİZTANBUL'a dair her türlü bilgi, tanıtım ve güncelleme, kitaba özel site Ciztanbul.com üzerinden takip edebiliyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 113

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Rodeo Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.