Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çöle İnen Nur
Çöle İnen Nur

Çöle İnen Nur

Yayınevi : Büyük Doğu Yayınları - Din ve Tasavvuf Dizisi
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758180035

Çöle İnen Nur Kitap Açıklaması

Tefsir, hadis, siyer ve nakil olarak en emin kaynaklardan devşirili ve kaynaklarını tek tek göstermek tasasından uzak bu eser, "Başlangıç" yazısında da belirtildiği gibi, sadece iman sahiplerine hitap edici, hiçbir akli teftiş, tespit ve ispat gayretine düşmeyici, mutlak "doğru" üzerine hissi ve teessüri bir çatı kurucu ve eğer bir kıymeti varsa onu bu noktada toplayıcı bir denemedir; ve akla verdiği pay, onu bazı noktalarda yine akılla iptal etmekten ibarettir. Bu bir ilim değil, san'at eseridir ve ilmin içini ve dışını tahkik selahiyetinde olmadığı mukaddes kapıya, ancak, inanmış ve teslim olmuş san'at tavriyle sokulmaktan başka çare yoktur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 7
TÜM YORUMLARI GÖSTER
edebi bir eser ancak peygamber hayatı okunacaksa daha yetkin kaynaklar var

üstada laf söylemek haddimiz değil ancak eserin başında kendisinin de belirttiği üzere kalbi yazılmış bir eser ispat ve ikna gayreti olmadan yazılmış. bu bakımdan peygamberin hayatını öğrenmek için daha yetkin olan eserler mevcut günümüzde onları tavsiye ederim. Ayrıca baskı sayfa yapısının elden geçmesi gerekir, kitap 608 syf, orta sayfalara gelince kitabın cilt kısmına gelen taraf okumakta zorlanılıyor, üstelik sayfanın yakasında geniş boşluk var...

05.04.2021

Çok Güzel

Peygamberin hayatını Necip Fazıl’dan okumak çok ama çok güzel. Gerçekten okunması gereken bir eser.

05.03.2021

Mükemmel

Herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

11.02.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.