Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Damdan Düşen Anne

Damdan Düşen Anne

Damdan Düşen Anne

Üstün Potansiyelli Çocuğu Olan Ailelerin Başucu Kitabı

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Abaküs Kitap

Standart Teslimat
03 - 09 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
 • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
 • Barkod: 9786059129473


Üstün potansiyelli çocuklar ile yaşanan gündelik sıkıntılara çözüm ararken, zaten az sayıda bulunan kaynak kitaplar bazen yetersiz kalabilmektedir. Kullanılan kavramların ne ifade ettiği ve çocuklarına nasıl destek olmaları gerektiği veliler tarafından bilinmediğinden, bu durum velilerde kaygıya yol açabilmektedir. Aynı zamanda üstün potansiyelli çocukların örgün eğitimde gördükleri standart müfredat çoğu kez yetersiz kalmakta ve çocuğun zenginleştirilmiş eğitim ihtiyaçlarının maddi ve manevi olarak karşılanması yine ailelere düşmektedir.

Bu gerçeklerden yola çıkarak, elinizde tuttuğunuz kitapta "üstün potansiyel" kavramı birçok yönden ele alınıp velilerin kafasındaki soru işaretleri giderilmeye çalışılmıştır. Dolayısıyla kitapta, saygın uzmanlara ve bu konuda tecrübeli anne babalara yer verilerek, daha az deneyimli ailelere yol gösterilmesi hedeflenmiştir.

 • Çocuğumun asıl ihtiyacı nedir ve ona nasıl destek olmalıyım?

 • Anne ve babası olarak, bize düşen görevler nelerdir?

 • Özel eğitim aldırmazsam, çocuğumun zekâsı körelir mi?

 • Çocuğumun üstün potansiyeli belirgin bir yeteneğe nasıl dönüşür?

 • Çocuğumun üstün potansiyelli olup olmadığını nasıl anlayabilirim?


 • Üstün yetenek konusunu bugüne dek hep işin uzmanlarından okudunuz, peki hiç çocuğu üstün yetenek tanısı almış bir annenin deneyimlerine dair bir kitap okudunuz mu?

  Filiz Günsür, üstün yetenek literatüründe boşluğu fazlasıyla hissedilen "anne" bakış açısından kaleme almış "Damdan Düşen Anne"yi... Üstün yetenek tanısı almış bir çocuğun ailesi neler yaşar, neler hisseder, ne gibi zorluklarla karşılaşır, onları nasıl aşar, nerelere başvurabilir, nelere dikkat etmelidir?
  Bu kitap üstün yetenek konusundaki bilimsel bilgileri ve uzman röportajlarını, bir anne ve iki çocuğunun deneyimleriyle buluşturarak anne babalara bu zorlu ama zevkli yolculukta ışık tutuyor.
  -Üstün Yetenek Eğitimi Uzmanı-Dr. Bahar Eriş-

  Filiz hanım, üstünlerle çalışmak için yola koyulduğumda beni bulan ilk veliydi. Ve gördüm ki Filiz hanımın iş üretebilme kriterleri; samimiyet, dürüstlük, gerçek tecrübe ve bilimsel bilgiydi. Yürekten gelen bir yaklaşım, zorlu süreçlerden süzülmüş deneyimler, yoğun şekilde faydalı olabilme duygusu ile kaleme alınmış bu kitabı tüm dostlarıma tavsiye edeceğim.
  -Bahçelievler RAM Müdürü-Mehmet Hilmi Eren-

  "Damdan Düşen Anne, akademik veriler ile kişisel gözlem ve deneyimlerin harika bir sentezi. Kompakt bir üstün yetenekli çocuk ailesi rehberi."
  -Dr. Yalın Alpay-
  (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 184

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Abaküs Kitap

  Hamur Tipi : 2. Hamur

  Ebat : 14x20

  İlk Baskı Yılı : 2016

  Baskı Sayısı : 3. Basım

  Medya Cinsi : Ciltsiz

  Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!

  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.