Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası
DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası

DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası

Yazar: Kolektif
Yayınevi : DDY
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059836159

DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı Soru Bankası Kitap Açıklaması

Soru Tipleri: Bilgi soruları, paragraf soruları, okuma anlama ve çıkarım soruları, bilgiyi kullanabilme soruları, yorum soruları. Konu anlatım özetleri ÖSYM’nin belirlediği sınav yönergesindeki kaynaklara esas alınarak hazırlanmıştır. Her konu sonunda, ölçme değerlendirme testleri ve cevapları mevcuttur. Konu anlatım özetlerinin sonunda, ölçme değerlendirme testleri hazırlanmıştır. Önemli bölümler şematize edilmiştir. Tanımlar ve önemli bilgiler bilgi kutucukları içinde dinamik olarak verilmiştir. Ayrıca konular mümkünse maddeleştirilerek özetlenmiştir.


 


BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?


SORULAR VE KONU ANLATIMI HAZIRLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLDİ?


Bizler hem DHBT-1’i hem de DHBT-2’yi hazırlarken, öncelikle ÖSYM’nin sınav sistemlerini ve bu sınavlarda sorduğu stilleri konusunu araştırdık. Özellikle felsefe, sosyoloji, tarih, coğrafya, türkçe, din kültürü vs. gibi derslerine ait soruları inceledik. Bu çalışma sonucunda 100'e yakın soru şablonu belirledik. Bu ön çalışmadan sonra, ÖSYM'nin belirlediği ana kaynakları birebir başlık başlık özetleyerek konu anlatım kitaplarımızı hazırladık. Dikkat ediniz, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARI birebir konu konu özetledik diyoruz... Bu çok önemli bir ayrıntıdır. Çünkü ÖSYM sınavda belirlediği kaynaklardan soru soracağını belirtmiştir.


Hazırladığımız DHBT kitaplarımızın en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu ünite ünite özetlenmesidir.  Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 17 x 24

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.