Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dikkat Çekim Var!

Dikkat Çekim Var!

Dikkat Çekim Var!

Bir En Heyecanlı Yeri Kitabı

Yayınevi :

Çağın Reklam

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056179310


Yaklaşık on yıl yayında kalan ve Türkiye'deki sinema kültürünün gelişimine önemli katkı sunan sinema programı En Heyecanlı Yeri artık kitap olarak 3 Nisan'da raflarda.

Türkiye sinemasının son 10 yılından demetler Dikkat Çekim Var'da!

Arşiv niteliğindeki kitapta yer alan yirmi sohbet, Türkiye sinemasının son 10 yıl içerisinde ürettiği önemli filmlerin izini sürüyor, bu üretimi gerçekleştiren önemli sinema insanlarıyla bu süreci ve filmlerin öyküsünü sayfalara taşıyor.

En Heyecanlı Yeri programını hazırlayıp sunan Ceylan Özçelik, programın farklı dönemlerinden seçtiği sohbetleri, konuşma diline sadık kalarak kitaba aktardı. Her bir sohbete, anılarından beslenen giriş bölümleri yazdı ve kitaba, arşivinden tadımlık sinema görselleri iliştirdi.

"Bizi güzel insanların güzel filmleri mahvetti. Memlekette doğru söyleyen filmlerin dokuz köyden kovulmadığı, üç beş salona mahkum olmadığı bir sinema alemi düşledik. Öncelikle, kitaba konuk ettiğimiz, bizi eserleriyle türlü hislere gark eden tüm yönetmenlere, oyunculara, film ekiplerine saygılarımı sunuyorum ve en başa dönüyorum. Sene 2002'ydi. Kasım ayındaydık. Kurgucu arkadaşım Sertan'la bir Moda kahvesinde içeriği, biçimi ve bölümlerin adlarını konuşuyorduk. Ancak programa isim bulamıyorduk. Cenk ve Erdem "En Heyecanlı Yeri olur mu?" deyiverdi. Oldu. "Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çağın Reklam

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.