Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Doğrudan Yabancı Yatırımlarda Yer Seçimi Kararı ve Teşvik Politikaları

Doğrudan Yabancı Yatırımlarda Yer Seçimi Kararı ve Teşvik Politikaları

Doğrudan Yabancı Yatırımlarda Yer Seçimi Kararı ve Teşvik Politikaları

Türkiye Üzerine Bir İnceleme

Yayınevi :

Vadi Yayınları - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756768976


Küreselleşmenin dünyada yaygınlaşması ile doğrudan yabancı yatırımlar cazip hale geldi ve gelişmekte olan ülkeler arasında yatırımları çekmeye yönelik rekabet başladı. Gelişmekte olan ülkelerin doğrudan yabancı yatırımlara karşı tereddütlü yaklaşımları değişti, uyguladıkları kontrollerin ve kısıtlamaların yerine doğrudan yabancı yatırımların ülkeye gelmesini sağlamaya çalışan seçici politikalar geçti.

Uluslararası doğrudan yabancı yatırımların yasal çerçevesi yabancı yatırımcıların ilgisini çekecek şekilde düzenlendi ve hükümetler için doğrudan yabancı yatırımları ülkelerine çekmede bir araç olarak teşviklerin önemi arttı. Çoğu ülkeler, yatırımların geri ödemesini kolaylaştırmak, maliyetlerini veya risklerini azaltmak amacıyla teşvik politikalarını uyguladılar.

Diğer taraftan, ülkeler arasında doğrudan yabancı yatırımları çekmeye ve korumaya yönelik olarak yapılan ikili ve bölgesel yatırım anlaşmalarının sayısı da artış gösterdi.

Bu çalışma, doğrudan yabancı yatırımları çekmede ev sahibi ülke hükümetlerinin politikalarında ki bu gelişmeleri ve Türkiye üzerine bir değerlendirmeyi ele almaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 342

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Vadi Yayınları

Sayfa Sayısı : 342

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız