Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Dostlar Beni Hatırlasın

Dostlar Beni Hatırlasın

Dostlar Beni Hatırlasın

Yazar: Soner Topal
Yayınevi :

Gece Kitaplığı

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054942565


Aşık Veysel Şatıroğlu, Sivas toprağının en coşkun şairlerinden birisidir. O, Sivas türküsü gibi, yüzde yüz yerli zevkimizin ve milli duygularımızın yeni bir ifadesi olarak dikkatimizi çekiyor.

20.Yüzyıl Halk Şiirimizde, şüphesiz Onun ayrı bir önemi ve aydınlığı vardır. Veysel,daha yedi yaşında iken gözlerini kaybettiği halde, şiirleri ve iç dünyasıyla, insanı şaşırtacak kadar renkli bir şairdir. O, eli kalem tutmadığı, gözü bir tek harf görmediği halde, şiirleri ve türküleriyle, bütün kalem erbabımızın dikkatini çeken arif aşıklarımızdandır.

Ana dilimize ve milli birliğimize yaptığı hizmetlerden dolayı Türkiye Büyük Millet Meclisinin maaş bağladığı ilk şairimiz Odur.

Türkiyede bir halk şairi olarak, galiba ilk defa onun evi, devlet eliyle müze haline getirildi. Son yolculuğuna sazıyla ve sözüyle çıkarılan ve mezara sazıyla birlikte indirilen ilk şairimizde Odur. Büyük vatanperverliğini ve bütün mukaddeslerimize olan sarsılmaz bağlılığını dikkate alan milletimiz, 19. ve 20.yüzyıl halk şairleri arasında, ilk defa Onun heykelini Gülhane Parkına oturttu.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gece Kitaplığı

Sayfa Sayısı : 135

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız