Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

Neden IQ'Dan Daha Önemlidir?

7/10 - 33 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Varlık Yayınları - Bilim Dizisi

Standart Teslimat
05 - 09 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789754341966


'IQ' ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ'lu çocuklar, ortalama IQ'ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor?
Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, 'EQ'nun 'IQ'dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. 'Duygusal zeka'yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.
Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.
Başta eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da var: Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 413

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Rehber niteliğinde

Duygularımızı doğru şekilde yönetebilmek hepimizin en büyük arzusu. Ama tanımadığınız  ve nasıl çalıştığını bilmediğiniz bir sistemi kontrol etmek tahmin edersiniz ki epey zordur. Goleman, bu eseriyle beynin duygusal yönlerini tanıtırken aynı zamanda duygusal zekânın nasıl geliştirilebileceğini irdeliyor.

24.11.2020

Çok İyi

Bu kitap ve yazarı zaten Dünya'da kendini ispatlamış. Belki yoruma bile gerek yok ama alanında okuduklarımın en iyilerinden diyebilirim. Okurken biraz fazla odaklanmak ve dikkat vermek gerekiyor.

05.10.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.