Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Eğitim-Bir Kitle İmha Silahı

Eğitim-Bir Kitle İmha Silahı

Eğitim-Bir Kitle İmha Silahı

Zorunlu Eğitimin Karanlık Dünyasında Bir Yolculuk

4/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Mehmet Ali Özkan
Yayınevi :

Edam

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051692296

Okulun gerçek meselesi öğrenmek değil, başarıdır. Okulda dikkatler hiçbir zaman düşünme ya da performans kalitesine yönelmiş değildir; dikkatler tamamen farklı bir şeye, başaranların attıkları şeref turuna yetişmeye yönelmiştir.


 


Eğitim: Bir Kitle İmha Silahı adlı çalışma, John Taylor Gatto’nun, geleneksel okul eğitimi yaklaşımlarına geliştirilen eleştirilere eklediği tüyler ürpertici bir metafor…


Gatto bu çalışmasında, okulun insana verdiği zararın rasyonel ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Gatto’ya göre modern pedagojinin esas işlevi, nüfusu yönetilebilir kılmak. Zorunlu eğitim tuzağından kurtulmayı başarabilmiş insanlara ilişkin örneklerle dolu bu kitap, kişisel potansiyeli gerçekleştirmenin temel şartının farklı bir yetiştirilme ve beceri edinme şekli ile mümkün olabileceğini ortaya koyuyor. Gatto buna, “açık kaynak öğrenme” adını veriyor.


Acil sorunlara cevap veren ve bazı tartışmaları da beraberinde getireceği muhakkak olan bu kitap, mevcut eğitim sistemine dair şüphelere sahip olan herkesin ilgisini çekecek.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 276

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!