Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Eğitimde Unutulan Yaşatan Akıl
Eğitimde Unutulan Yaşatan Akıl

Eğitimde Unutulan Yaşatan Akıl

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ahmet Demir
Yayınevi : Platanus Publishing
Standart Teslimat
27 Temmuz - 30 Temmuz
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786257609265

Eğitimde Unutulan Yaşatan Akıl Kitap Açıklaması

Hiç şüphe yok ki insan kavramıyla ilgili yan yana getirebileceğimiz en önemli kavramlar eğitim ve öğretimdir. Çünkü bu iki kavram yaratılanlar içeri-sinde sadece insanoğlu için bir anlam ifade etmekte ve varlık ya da yokluğuyla onu direk etkileyebilmek-te, yaratılış amacına uygun bir hayat sürüp sürmedi-ğinin de bir göstergesi olabilmektedir.
Unutulmamalıdır ki her milletin milli eğitimi kendine has bir karakter taşımaktadır. Hiçbir milletin eğitim sistemini bütünüyle alıp, farklı bir millete uygulamanız mümkün değildir. Bizde son yüz yılda eğitimin bu kadar karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hale gelmesinin en büyük sebebi de yukarda ki yan-lış anlayış olmuştur. Maddi yönden gelişmiş batı medeniyetinin seviyesine çıkmak için onların eğitim modelleri aynen alınıp, Anadolu insanına uygulan-maya çalışılmış fakat hiçbir başarı elde edilmemiş, aksine acemi karga misali kimseye benzemeyen bir toplum ortaya çıkarmıştır.
Bu kitap Türk Milli eğitiminin içine düştüğü bu durumdan nasıl çıkılabileceğini, bizim medeniyet köklerimize bağlı eğitim modellerinin nasıl olması gerektiği, ayrıca milli eğitim sistemin içerisinde yer alan müfredat içeriği, öğretmen yetiştirme, öğretmen yeterlilikleri, sınavsız olarak üst öğrenime yerleştir-meler, eğitim liderliği ve diğer alanlarda neler ya-pılması gerektiği konusunda bir takım farlı önerileri okuyucuya sunmaktadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 155

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.