Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elektronik Harp ve Sinyal Savaşları

Elektronik Harp ve Sinyal Savaşları

Elektronik Harp ve Sinyal Savaşları

Yayınevi :

IQ Kültür Sanat Yayıncılık - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752552104


İşte 3 Dahi Mühendisin Katlinin Nedeni

Aselsan mühendisleri, uçak tanıma sistemlerinin millileştirilmesi konusundaki başarısından sonra, benzer bir başarıyı bu ABD güdümlü elektronik sistemlerinin kontrol dışı bırakılması, uydu müdahalesini bertaraf edecek yeni elektronik sistemlerin geliştirilerek silahlı gücümüzün millileştirilmesi için çalışıyorlardı. Bunlardan 3 gencimiz şehit edildi. Orgeneral Eşref Bitlis Paşa'nın şehit edilmesinde içinde bulunduğu uçak kullanılmıştı.

Sadece istihbarat servisleri değil, dünya pazarlarında rekabet eden uluslararası şirketler, organize suç örgütleri hatta sıradan vatandaşlar bile bugün teknolojik yöntemlerle bireylerin yada kurumların iletişimine kendi lehlerine çıkar sağlamak için kulak kabartıyor. Gelişen teknoloji, bireylerin 'adam adama markaj' yöntemiyle izlenmesi metodu yerine 'teknik takip' yada 'elektronik harp' denilen metotları öne çıkardı.

Elektronik takip, İşitsel takip, (taşınabilir minyatür vericiler, telefon dinleme aygıtları, gizli mikrofonlar ve kaset kaydediciler) . Görüntülü takip (fotoğraf makineleri, kapalı devre ve kablolu televizyon, gece görüş araçları veya uydular) ve algılayıcılarla takipte ise, manyetik algılayıcılar, sismik algılayıcılar, gerilim algılayıcıları, kızılötesi algılayıcılar ve elektro manyetik algılayıcılar kullanılmaktadır.

Prof. Dr. Abdülkadir AKÇİN

Şifresiz Uçamayız

'Türkiye, bugün müttefik diye bilinen NATO üyeleriyle birinci dünya savaşında savaşmıştır.

Osmanlı imparatorluğunu NATO müttefikleri yıkmış ülkeyi onlar işgal etmiştir, Türk milli mücadelesi de yine müttefik ülkeler olan İngiltere ve Fransa'ya karşı yapılmıştır'

Prof.Dr. Nurullah AYDIN

Gazi Üniversitesi Öğretim ÜyesiSayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 432

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız