Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elementler

Elementler

Elementler

Atomlar Dünyasına Görsel Bir Yolculuk

Yazar: Theodor Grey
Çevirmen: Ali And Maybek
Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056048753


Theodore Gray; kitabın girişinde; "periyodik tablo, yere bıraktığınızda ayağınıza düşecek her şeyin evrensel kataloğudur" diyor. Dünyada dokunulabilir her şey elementlerden oluşmaktadır. Elementlerin saf halleri ve diğer elementlerle bir araya geldiklerinde oluşturdukları kimyasal bileşik halleri olmak üzere iki yüzleri vardır. Elinizde tuttuğunuz "Elementler" kitabı bize her ikisini de detaylı olarak görme imkânı sağlamaktadır. Beş yıllık araştırma ve fotoğra?ama ile kitabı oluşturan resimler evrendeki tüm elementlerin eksiksiz ve çarpıcı görsellikte portrelerini meydana getiriyor.

Kitapta her element periyodik tablodaki sırasına göre büyük ve güzel bir fotoğrafı ile sergilenmektedir. Örneğin, renksiz bir gaz olan oksijen (element-8), -183oC'de soluk mavi sıvıya dönüşür. Aynı zamanda elementlerin yeryüzünde ne şekilde var olduklarını, gündelik yaşamda kullandığımız bileşik ve uygulamalarının örneklendiği fotoğra?ar mevcuttur. Metinler elementin öyküsünü anlatır. Örneğin burada Flor'un (element-9) tüm elementlerin en reakti? olduğunu öğreniyoruz. Flor gazını herhangi bir şeyin üzerine püskürttüğünüzde, hemen tutuşacağını göreceksiniz. Çok reaktif olması nedeniyle, bileşikleri de çok kararlıdır. Her elementin öyküsü; atom ağırlığı, atomik çap, kristal yapısı, elektron düzeni, atomik emisyon spektrumu ve katı, sıvı veya gaz olmasına dair maddenin hallerini gösteren temel bilimsel veriler içerir. Bu özelliklerin açıklamasıyla birlikte giriş kısmında periyodik tablo yapısına genel bir bakış mevcuttur.

Pozitif bilim ve fotoğrafçılık sanatının tam bir kombinasyonu olan "Elementler" evrendeki her duygusal yaratık için mükemmel bir kitap.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dev Belgesel Yayınları

Sayfa Sayısı : 240

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız