Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Emre Arolat Architects: Context and Plurality

Emre Arolat Architects: Context and Plurality

Emre Arolat Architects: Context and Plurality

Yayınevi :

Rizzoli

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9780847840854


The complete volume on the buildings and urban projects by Istanbul-based firm Emre Arolat Architects (EAA), the Turkish firm that won the 2010 Aga Khan Award for Architecture. Emre Arolat Architects is a compilation of extraordinary and innovative projects by this award-winning architecture firm, founded in 2004 by Emre Arolat and Gonca Paşolar. The scope of EAA's projects is all-encompassing, from luxury hotels to factories. EAA's roots are in modernism's honesty of structure, expression, and materials, yet they are undeniably influenced by Turkish vernacular. The book highlights thirty-four projects across Turkey, including the Istanbul Museum of Contemporary Art, Antakya Museum Hotel, Cukurova Regional Airport, Yalikavak Palmarina, Sancaklar Mosque, and Le Meridien Istanbul Etiler.

2010 yılında _Ağa Khan Mimarlık Ödülü_'nü kazanmış olan EAA - Emre Arolat Architects tarafından son dönemde üretilen mimari ve kentsel projeleri içeren monografi. EAA Emre Arolat Architects, 2004 yılında Emre Arolat ve Gonca Paşolar tarafından İstanbul'da kuruldu ve konut, otel, fabrika, kentsel planlama gibi hayli geniş bir kapsamda mimari üretim yapmakta. Bu üretimin kökleri tartışmasız Türkiye'deki yerel mimari, öte yandan malzeme, ifade ve strüktür itibariyle modernizm bağlamında değerlendirilebilir. Monografi, İstanbul Çağdaş Sanatlar Müzesi, Antakya Müze Otel, Çukurova Bölgesel Havalimanı, Yalıkavak Palmarina, Sancaklar Camisi ve Etiler Le Meridien projeleri dahil olmak üzere toplam otuz dört projeyi içermektedir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2013


Dili: İngilizce
Yayınevi: Rizzoli

Sayfa Sayısı : 288

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : İngilizce

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız