Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ergenleri Anlama Kılavuzu

Ergenleri Anlama Kılavuzu

Ergenleri Anlama Kılavuzu

Yaşanmış Örnekler - Etkili Yaklaşımlar

7/10 - 6 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Elma Yayınevi

Standart Teslimat
19 - 21 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055286286


Çocukları Anlama Kılavuzu adlı kitabı büyük beğeni toplayan Uzman Psikolog Özgün Kızıldağ, bir devam çalışması niteliği taşıyan Ergenleri Anlama Kılavuzu ile bu kez ergenlik sürecindeki bireyleri mercek altına alıyor. Kitap, yaşanmış örnek olaylar üzerinden yapılan değerlendirme ve sunulan çözüm önerileriyle farklılığını ortaya koyarken ergenlerin yolunu aydınlatmak isteyen, onlarla birebir ilişki kuran herkes için pratik ipuçları içeriyor.

Ergenleri Anlama Kılavuzu kardeş ilişkilerinden ergenlik dönemindeki fiziksel ve psikolojik değişikliklere, meslek seçiminden kuşak çatışmasına, risk alma davranışlarından ders başarısına kadar çok çeşitli ancak birbiriyle ilişkili konuları, yaşanmış örnek olaylarla birlikte ele alıyor. Bu yönüyle kitap "çok hızlı değişen bireylerin" dünyasını anlamak ve sunduğu çözüm önerileri açısından önemli bir kılavuzluk görevini üstleniyor.
Enver Yücel
Bahçeşehir Üniversitesi, Bahçeşehir Kolejleri ve Uğur Dershaneleri Kurucusu


Bilgi, deneyimle birleştiğinde değerlidir. Kızıldağ, bu kitapta, ergenlere dair zengin deneyimlerini bilgi ile harmanlıyor ve vakalar üstünden bizi ergen dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. Bu kitap bilgi-deneyim dengesi ile hem uzmanlara hem de genel okuyucuya ışık tutar nitelikte.
Psikolog Dr. Serkan Özgün
İNDA Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi


Ülkemizde deneyimler üzerinden yazılmış kitaplara ihtiyacımız olduğu açık, hele ki Özgün Kızıldağ gibi mesleğin uzmanları tarafından yazılmış olanlara. Her ergenin, yazarın sunduğu örnek vakalardakilere benzer deneyimler yaşaması olası. Bu kitabı sadece bir psikoloji hocası olarak değil, ergenliğine ramak kalmış bir kız babası olarak da okudum. Ergeni anlamak ve kritik durumlarda en uygun davranışı sergilemek için okunması gereken bir kitap.
Yrd. Doç. Dr. Erol Yıldırım
Süleyman Şah Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanıİnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 233

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Elma Yayınevi

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

kitap çok mükemmel

Özgün Kızıldağ'ın kitabıyla ilk defa tanıştım. Açıkçası bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. Çünkü şimdiye kadar okuduğum bu tarz kitaplarda hep genel sorunlar üzerinde duruluyordu ve örneklemeler yok denecek kadar azdı. Bu kitabın benim için en iyi yanı, çok çeşitli örneklerin, çözüm ve yaklaşım şekliyle sunulmuş olması.Her yaşanmış örnekte, siz de kendi çocuğunuzla ilgili benzerlikler bulabiliyorsunuz. Ayrıca konuyla ilgili kitap ve film önerileri de mükemmel.
Kısacası ergen çocuğu olan herkesin mutlaka okuması, hatta sürekli el altında tutup, dönüp dönüp tekrar tekrar okuması gereken MÜKEMMEL bir kitap.
Özgün Kızıldağ'ı tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.

22.06.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız