Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin Gönül Zaviyesi
Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin Gönül Zaviyesi

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin Gönül Zaviyesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Musa Tektaş
Yayınevi : Nasihat Yayınları
Standart Teslimat
26 Temmuz - 03 Ağustos
* 50 TL üzeri bedava!
  • 50 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944774550

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi'nin Gönül Zaviyesi Kitap Açıklaması

Hulüsi Efendi Hazretlerinin "Divan-ı Darendevi" adlı eserindeki beyitlerini okuyanlar, onu gönül aynasında hakikati seyre dalıyorlar. Onun gülden, bülbülden, gönülden bahseden ilahileriyle; solmayan göllerin rayihasmı duyup, kokularıyla mest oluyorlar. İsminden ve eserlerinden bahsedilen her zaman diliminde gönül baharıru onun etrafında yakalayan canlar var. O iklime girenler, onun ilahi aşk ile yoğrulmuş sinesinde yazılı olan "Ya Dost" nakşının akislerini levha levha duvarlarda, damla damla sularda ve yaprak yaprak güllerde görüyorlar. "Kişi sevdiğiyle beraberdir" müjdesinden yola çıkarak, gönüllere taht kuran, gönüllere sultan olan, Es Seyyid Hulüsi Efendi (ks.) gibi mübarek ve muhterem zevatın anıldığı her yerde onların manevi feyzi vardır.

Onlar vefakardır, dostlarını unutmazlar. Onlar sehavette su gibidir, herkesin kurumuş dudağına nem verir, her canlının kuruyan toprağına can verirler. Onlar Hakk'a dost olmuştur, kendilerine dost olanları Hakk'a götürürler. Es-Seyyid Osman Hulüsi Efendi (ks.); Divan'ıyla, Mektübat'ıyla, Hutbeler adlı eseriyle, vakfı, hayratı, hayatı hatta hayru'l halef evladı H. Hamideddin Ateş Efendi'nin etrafında öbeklenen gönül halkasıyla da binlerce insanın gönül tahtına mihman olmuş bir büyük zattır. Onun sevgisi yüreklere genişlik ve ferahlık veren bir iksirdir. Onun beyitlerine kulak ve gönül verenler hep güzellerle ve güzel işlerle meşgul olmaktadırlar. Ruhlarını terbiye edip, hoş gönülle insanların içinde yaşayanlar, daima örnek gösterilmektedirler. Yıllarca verilen emeklerin mahsulü olan tasavvufi şiirleri, iyi niyetlerle başlanmış hizmetlerin ürünü olan eserleri, bilgi ve kültür dünyamıza düşen nakışlar gibidir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14 x 21

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.