Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Et'in Kitabı
Et'in Kitabı

Et'in Kitabı

Yazar: Cüneyt Asan
Yayınevi : Karaf
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059708425

Et'in Kitabı Kitap Açıklaması

Günaydın Et'in Kurucusu Cüneyt Asan'dan Et'in Kitabı


Mesleği kasap... Kendini böyle tanımlıyor, sonra işletmeci, işadamı, yaratıcı, eğitimci...


Verdiği sözü tutmayı her zaman önemsedi, önemsiyor. Bu mesleğe adım attığı günden itibaren sektörde hep yenilik ve farklılıkları takip etti, ediyor. Eğitime büyük önem verdi, veriyor.
Kendi etini kendisi için üreten ilk markayı; uzun yıllardır en iyi restoran seçmelerinde her zaman ilk sıralarda yer alan Günaydın'ı yarattı.


 


Ette bir dünya markası: Günaydın


En önemli ilkesi, gittiği her yerde var olduğunu hissettirmek. Kendini bulabilen, yol çizebilen ve o yoldan yürüyen, en çok da inat eden bir karakter.


Şans ve tesadüfe değil emeğe, akla ve bilime inanıyor. İnsanın inandıklarının ve hayallerin peşinden koşması gerektiğine de...


Cüneyt Asan, "Çalışacaksın, uğraşacaksın, emek vereceksin, üreteceksin ve önce kendine, çevrene sonra ülkene ve dünyaya faydalı olacaksın" diyerek, sadece gençlere değil bütün insanlığa önemli bir hayat dersi veriyor: "Mesleğinizi aşkla yaptığınız zaman ilk aşamadan son aşamaya kadar bu tüketiciye aşkla, sevdayla geri döner. Ben işimi sanatla yaptım, yemeği misafirlere aşkla sundum hep. Emeğin hakka dönüşmesidir benim hikâyem. O kadar sevdim ki ben bu işi, olması gerekiyordu. Çabanın karşılığı mutlaka gelir. Aksi işin doğasına aykırı. Çok istiyorsan asla vazgeçmeyeceksin. Elde edince de kıymetini bileceksin..."


 


Katıksız bir başarı öyküsü


10 yaşında zorunluluktan girdiği kasap dükkânından yıllar sonra “Etin Profesörü” olarak çıkan Cüneyt Asan, "Dünyaya bunun için gönderildiğime inanıyorum. Kasaplığı bu yüzden asla sadece bir iş olarak görmedim," diyor.


Türkiye'de etle ilgili tabuların tamamını yıkan Asan, bugün ülkemizde etle uğraşan marka olmuş neredeyse herkesin öğretmeni.


Karaf Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan eser, onun mücadele ve hep çalışmakla geçen hayatından hareketle etin öyküsünü anlatıyor.


Et hakkında her şeyi bir de "Etin Profesörü"nden dinleyin...


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 23 x 26

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.