Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Evreni Anlama Serüveni
Evreni Anlama Serüveni

Evreni Anlama Serüveni

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053207184

Evreni Anlama Serüveni Kitap Açıklaması

Ana dalı bilim olmayanlar da göz önünde bulundurularak tasarlanmış olan Evreni Anlama Serüveni, Yedinci Baskı, astronomiye kapsamlı ve anlaşılabilir bir giriş sunmakta, öğrencileri Güneş sisteminden ötesine doğru heyecan verici bir yolculuğa çıkarmaktadır. Yazar, bu hızlı gelişen alandaki son gelişmeleri de dikkate alarak, astronomideki tarihi ve modern teorileri açıklamakta ve bilimin nasıl işlediğini açık bir dille ortaya koymaktadır. Yazarın öğrenci dostu yazım şekli ve temiz açıklamaları, öğrencilere önce Güneş sistemimizi ardından yıldızlar ve uzak galaksileri tanıtmaktadır. Pedagojik açıklamalar öğrencilere kritik düşünme ve temel sebep sonuç ilişkileri kurma konularında da motive etmektedir.


Yedinci Baskıda Yeni ya da Önemli Özellikler:

  • Her bölüme kritik düşünme ve problem çözme üzerine yeni alıştırmalar konmuştur.
  • Anlaşılmayı arttırmak ve daha net olmak için matematiksel kısımlara örnek hesaplamalar konmuştur.
  • Astronomideki son gelişmeler dikkate alınarak tüm kitapta yeni kısımlar eklenmiş var olan bazı kısımlar genişletilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Çevirenler: Ahmet Dervişoğlu, Esin Soydugan, Funda Bostancı Güver, Ömür Çakırlı, Serap Ak, Tansel Ak, Tolga Güver, Z. Funda Bostancı Güver, Zeki Eker

 

Editör: Tolga Güver

 

 

Sayfa Sayısı : 638

Ebat : 21,5 x 27,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.