Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

Fareler ve İnsanlar

8/10 - 115 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Ayşe Ece
Yayınevi :

Sel Yayıncılık - Dünya Edebiyatı - Roman Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789755705859

Pulitzer ve Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan John Steinbeck'in çağımızın toplumsal ve insani meselelerini ustalıkla resmettiği eserleri modern dünya edebiyatının başyapıtları arasında yer alır. Steinbeck romanlarında yalın ve keskin bir gerçeklik sunarken yine de her seferinde çarpıcı bir öykü ile çıkar okurunun karşısına. Tarihin bir kesitindeki dramı insani ayrıntıları kaçırmadan sergilerken, "tozpembe olmayan gerçekçi bir umudun" türküsünü dillendirir. Bu nedenle eserleri edebi değerleri kadar güncelliklerini de hiç yitirmemiştir.

Fareler ve İnsanlar, birbirine zıt karakterdeki iki mevsimlik tarım işçisinin, zeki George Milton ve onun güçlü kuvvetli ama akli dengesi bozuk yoldaşı Lennie Small'un öyküsünü anlatır. Küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsünde dostluk ve dayanışma duygusu önemli bir yer tutar. Steinbeck insanın insanla ilişkisini anlatmakla kalmaz insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de konu eder bu destansı romanında. Kitabın ismine ilham veren Robert Burns şiirindeki gibi; "En iyi planları farelerin ve insanların / Sıkça ters gider..."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 128

Dil : Türkçe

Yorumlar 17

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Enteresan bir kitapti

Degisik bir kitapti,aciksasi cok begendim diyemem ama begenmedim de diyemem.Sonunu asla tahmin edemedim bitince kalakaldim

27.08.2018

Kesinlikle Okunmalı

Kesinlikle okuma listenize eklemelisiniz.  Kitap,sürükleyici ve bir o kadar da düşündürücü. Okurken pek çok şeyi bizlere sorgulatıyor.

09.08.2018

Beğendim ve Duygulandım

Hayatımda okuduğum en güzel ve en akıcı kitaplardan birisiydi. Ancak Lennie Small adlı karakterin kötü talihi ve sonu beni oldukça duygulandırdı. Böylesine güzel bir eseri bizlere armağan ettiğin için sana teşekkür ediyorum Bay STEINBECK.

08.07.2018