Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Faşizmi EzeceğizEk: Le Pasionaria / Onurlu Bir Yaşam

Faşizmi EzeceğizEk: Le Pasionaria / Onurlu Bir Yaşam

Faşizmi EzeceğizEk: Le Pasionaria / Onurlu Bir Yaşam

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hazırlayan: Mehmet Ünal
Yayınevi :

Sosyalist Yayınlar

Standart Teslimat
01 - 07 Aralık
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 2880000001782


Bu kitabın İngilizce olarak yayınlanması dolayısıyla, İngilizce konuşan uluslar dünyasının demokratik hareketlerini, özellikle 1936 ile 1939 arasındaki çetin yıllarda İspanya demokrasisini gönüllü olarak savunan Abraham Lincoln, Büyük Britanya ve MacKenzie - Papineu taburlarının yiğit savaşçılarını en sıcak ve en derin duygularla kardeşçe selamlarım.

Bu kitabı yazmaktan amacım, benim için ikinci derecede önem taşıyan bir takım kısa anılarını yayınlamaktan ibaret değildi. Ben daha çok, İspanyol halkının mücadele geleneklerine yazılı olarak tanıklık etmek, dünkü ve bugünkü karşı-devrimci propagandanın yalanlarını çürütmek üzere, bağımsızlık savaşımızın gerçeklerini göz önüne sermek istiyordum.

Herşeyden çok ve özellikle, Cumhuriyetçi militanların sarsılmaz kahramanlığını belirtmek ve Enternasyonel Tugaylar'ın bir kesimini oluşturan siz sevgili ve değerli dostlarımın yücelik ve fedakarlık dolu ruhunuzu yansıtmak istedim bu yazılarımda. Sizler halkımızın gözünde, İspanya'dan alabildiğine uzak ama yüreklerimizde bizlere alabildiğine yakın ulusların kardeş temsilcilerisiniz.
(Kitabın İçinden)Sayfa Sayısı: 381

Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sosyalist Yayınlar

İlk Baskı Yılı : 1997

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.