Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fatih Sultan Mehmet
Fatih Sultan Mehmet

Fatih Sultan Mehmet

İstanbul'un Fethi 1453

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Adım Kitap
Standart Teslimat
05 Mart - 10 Mart
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054195053

Fatih Sultan Mehmet Kitap Açıklaması


"İmam-ı Müslim'in olan Zeyd bazı mesail-i mühime-i şer'iyyeyi kütüb-i şer'iyyeden tayyü ihrac ve kütüb-i mezkureyi men'ü hark ü ihrak"

Bu "kütüb-i şer'iyye hark ü ihrak" yani "şer'i kitapları yırtıp yakma" sözleri geçince babam yüksek sesle, "Ben hangi kütüb-i şer'iyyeyi yakmışım?" Hasbünallah derim" dedi ve fetvayı sonuna kadar dinledi. Fetva'nın okunması bitince "Bu kararı hangi makam verdi?" diye Arif Hikmet Paşa'ya sordu. Arif Hikmet, "Meclis-i Millet" diye cevap verdi. Bunun üzerine babam, "Ya öyle mi?" dedikten sonra şu sözleri söylediİ:

"Otuz üç sene millet ve devletim için, memleketin selameti için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hakimim Allah ve beni muhakeme edecek de Resulullah'tır. Bu memleketi nasıl buldumsa öylece teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Cenab-ı Hakk'ın takdirine bırakıyorum. Ne çare ki düşmanlarım bütün hizmetime kara bir çarşaf çekmek istediler ve muvaffak da oldular" Burada babam sağ ayağını öne atarak;
"Allah düşmanlarımı kahretsin" dedi. O zaman hepimiz birden "Amin" dedik. Salonun içinde bu seda yükseliyor, bu "amin"e erkek sesleri de iştirak ediyordu. Acaba bendegan mı / hizmetçiler mi, yoksa babamın karşısında bulunan heyet azaları mı amin demişlerdi bunu anlayamadık.Sayfa Sayısı: 159

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Adım Kitap

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.