Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fundamental Skills For Lys - Dil

Fundamental Skills For Lys - Dil

Fundamental Skills For Lys - Dil

Yazar: Murat Türk
Yayınevi :

Pelikan Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055529727


Fundamental Skills for LYS-DİL adlı bu kitap, LYS-DİL sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik hazırlanmış olan kapsamlı bir kaynak kitap ve soru bankasıdır. LYS-DİL sınavı kelime, dilbilgisi ve okuduğunu anlama becerilerini ölçen bir sınavdır ve son yıllarda zorluk seviyesi ve soru kalitesi son derece yükselmiştir. Bu anlamda LYS-DİL sınavına girecek olan öğrencilerin ihtiyaç duydukları üç temel bölüm bu kitapta detaylı olarak öğrencilere sunulmuştur.

Kitabın birinci bölümündeGramer (Dilbilgisi) konu anlatımına yer verilmiştir. LYS-DİL sınavında ÖSYM tarafından sorgulanan tüm konular detaylı bir şekilde incelenmiş, gerekli tüm kurallar açık bir dille verilmiş ve her dilbilgisi konusunun sonunda o konuyla ilgili geçmiş yıllarda çıkan soruların detaylı açıklamalı çözümleri yapılmıştır. Her kuralın hangi soruya ne şekilde uygulanması gerektiği bu açıklamalı çözümler bölümünde açık bir dille anlatılmıştır.

Kitabın ikinci bölümünde her gramer konusuna ait konu testlerine yer verilmiş ve en sonda genel bir tekrar testi verilmiştir. Testlerdeki sorular ÖSYM tarzında ve denkliğinde yazılan özgün sorulardır.

Kitabın üçüncü bölümünde Kelime Testleri bulunmaktadır. ÖSYM tarafından en çok sorulan kelimelerden oluşturulan özgün sorulardır. Bu bölümde ayrıca Phrasal Verbs bilgisini ölçen bir test de yer almaktadır.

Kitabın dördüncü bölümünde Skills Tests dediğimiz okuduğunu anlamaya yönelik sorulara yer verilmiştir. Buradaki soruların içeriği ve zorluk seviyesi birebir ÖSYM tarzıdır. Bu bölümde yer alan soruları çözen öğrenciler rahatlıkla gerçek sınavdaki performanslarını birebir görme imkanına sahip olacaklardır.

Kitabın beşinci bölümünde LYS-DİL dengi 5 adet 80 soruluk deneme sınavlarına yer verilmiştir. Tüm sorular olduğu gibi bu deneme sınavları da yazarın özgün ve orijinal sorularıdır. Birebir ÖSYM denkliğinde yazılan bu deneme sınavları yeni sistemde 80 sorunun sorulduğu LYS-DİL sınavını birebir yansıtmaktadır. Bu deneme sınavları sayesinde LYS-DİL öğrencisi, sınava ne kadar hazır olduğunu rahatlıkla test edebilme imkanına sahip olacaktır.

Kitabın altıncı bölümünde LYS-DİL sınavında bu zamana kadar çıkmış ve çıkma potansiyeli en yüksek olan phrasal verbs yapılarına yer verilmiştir. Bu listeye çalışmak LYS-DİL sınavına hazırlanan öğrenci için yeterlidir.

Bu kitabın hazırlanmasında bana sürekli destek veren ve yardımlarını esirgemeyen değerli hocam Cesur ÖZTÜRK'e teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum

Murat TürkBaskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pelikan Yayınları

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız