Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gecenin Şahidi

Gecenin Şahidi

Gecenin Şahidi

Yayınevi :

Feniks Kitap

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055514860


Kuzey Hindistan'daki küçük bir kasabada çıkan yangında bir ev tamamıyla harap olur. Görevliler evin içinde inanılmaz bir manzarayla karşılaşırlar: Ciddi şekilde yaralanmış küçük bir kız ve on üç cansız beden.
Bölgedeki güvenlik güçleri akıl almaz bir şekilde on üç kişinin öldürülmesinin sorumlusu olarak küçük Durga'yı suçlarlar. Diğer taraftan açık fikirli, geleneklere pek de uymayan sosyal görevli Simran Singh, Durga'nın suçsuz olduğuna inanır. Simran gerçeği ortaya çıkarmak adına otoritelere karşı gelirken kendi yaşamını da sonsuza dek değiştirecek korkunç gerçeği keşfeder.

2010 Costa Kitap Ödüllü Gecenin Şahidi, hem Durga'nın hem de Simran'ın dilinden benzeri olmayan bir anlatımla, okuru Hindistan'ın kalbine götürerek "gelenek" adı altında ve erkek söyleminin egemen olduğu toplumlardaki kadınların yazgılarını, hatta yazgısız kalışlarını dillendiriyor.

"Düşündürücü ve sarsıcı bir hikâye."
The Guardian

"Müthiş!"
The Telegraph

"Bu sarsıcı çıkış karşısında hem heyecan duyduk hem de keyif aldık. Kitabındaki cesur ana karakter gibi, Desai de korkusuzca bugünkü Hindistan'ın görünen yüzünün altındaki problemleri açığa vurmuş."
Costa Ödülü Jürisi

"Çok önemli konular ve yalvaran bir ana karakter."
BBC, Jane Garvey


2010 Costa Kitap ÖdülüSayfa Sayısı: 286

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Feniks Kitap

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Hindistan2da kadın dramı

Hindistan da 14 yaşındaki Durga ve Kızkardeşi Sharda nın öyküsü.Ailesiyle yaşadıkları evde çıkan yangın,on üç kişinin ölümü cinayetle suçlanan Durga .Sosyal hizmet sorumlusu Simran'ın karanlık gecenin tek şahidi Durga'nın başından geçenleri araştırması.Durga ve Simran'ın ağzından iki anlatıcılı roman sizi romanın içine alıyor.Gizem,gerilim yüklü ,korku, aşk umut dolu bir kitap.Kadın dayanıklığının,direnişin romanı. Bu romanın etkisinden kurtulamayacaksınız.Okumalısınız.

08.11.2012

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız